Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Multitronic - delikatnie szarpie na 2 biegu


aass

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przełączaniu biegow z 2 na 3 delikatnie szarpie . Podczas hamowania w ostatniej fazie równierz czuć dziwne delikatne drgania . Jaki jest tego powód ? moze pomoze mi ktos zaznaczam ze mam to autko od niedawna i nigdy przedtem nie jezdzilem automatem wiec jestem zielony w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . mam podobny problem , bylem u mechanika który zna sie niby na multitronicu , no ale on stwierdził ze wszystko jest ok . wiec nie wiem czy mam sie bać najgorszego czyli skrzynia padnie , czy naprawdę jest wszystko ok . to tez zależy od tego czy silnik jest rozgrzany , jeżeli jest zimy skrzynia nie szarpie , a jak sie nagrzeje to delikatnie szarpie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . mam podobny problem , bylem u mechanika który zna sie niby na multitronicu , no ale on stwierdził ze wszystko jest ok . wiec nie wiem czy mam sie bać najgorszego czyli skrzynia padnie , czy naprawdę jest wszystko ok . to tez zależy od tego czy silnik jest rozgrzany , jeżeli jest zimy skrzynia nie szarpie , a jak sie nagrzeje to delikatnie szarpie .

Dobrze że napisałeś że niby się zna :) bo tak naprawdę to pewnie się nie zna skoro mówi że wszystko w porządku a tobie szarpie .

Pierwsze co trzeba zrobić to wkleić dane ,typ skrzyni , wersja softu i diagnoza z VAG , w podpiętym temacie jest opisane co z czym się je , przyczyn szarpania jest sporo ale bez podstawowych danych nikt nic nie wywróży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aass - zacznijmy od identyfikacji skrzyni. Zapnij VAGa do sterownika Multi i odczytaj oznaczenia zaznaczone poniżej na czerwono i zielono.

Proponuję także zapoznać się z tematami...

Multitronic ogólnie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.0

Multitronic diagnostyka: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=141164.0

vagmultib.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie jest to mozliwe oleju i filtra, aktualizacje oprogramowania to najpierw trzeba zrobic, oczywiscie gdy niema ewidentnych bledów zgłaszanych przez sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...