Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDI Głośna praca na wolnych obrotach


koko115

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zmieniłem A4 na A6 C5, i mam problem z silnikiem, mowa o silniku rozgrzanym, jak ruszam delikatnie to słychać duży przyrost hałasu w postaci stuku, stuka jak stary diesel, jak dodam więcej gazu to cichnie. Troszkę dymi na luzie i zapach z rury jest jak z mercedesa beczki, i nie chce się kręcić powyżej 4tys obrotów, a jak dam gaz do spodu to tak dziwnie ciągnie i popuszcza i ciągnie i tak w kółko, tak jakbym troszkę popuszczał z gazu. Pozatym na luzie i odpalonym silniku drga mi lewarek. W a4 było dużo ciszej, więc w a6 wydawało mi się że będzie jeszcze ciszej, a tu rozczarownie :( W a4 silniczek pracował bez zarzutów a był ten sam. Możecie mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go zVAGować i wtedy będzie widać conieco.

W kwestii drgań, może dwumas już leży, może od wtrysków się telepie, może coś z pompą...

Stuki na wolnych to niepokojąca kwestia, strzelam, że masz wywalone wałki i stąd to wszystko. Sprawdzałeś w ogóle czy nie są wytarte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydymianie na wolnych obrotach - tu obstawił bym odme. Stuki w silniku to jak sprinter pisze mogą byc objawy uszkodzonych wałków i hydrauliki. Oj cos czuje że moga byc koszty ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...