Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyberdach i spryskiwacze


Mariusz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem od paru dni posiadaczem Audi a4 1.6z 96r.Jest to moje pierwsze audi,wiec nie jestem za bardzo zaznajomiony z typowymi usterkami i sposobami na usunięcie ich.Wracając do tematu to w moim Audi nie działa szyberdach jak rowniez spyskiwacze.Szyberdach mechanicznie dobry (kluczem otwiera sie dobrze)niestety szwankuje elektryka.Po zalączeniu slychac ciche dwa "pstryki" (cos a'la odglos przekaznika)dochodzące z silniczka i nic sie nie dzieje.Moze ktos mial podobny problem i rozwiązal go bez sciagania podsufitowki

Co do spryskiwaczy to chcialbym sie dowiedziec gdzie mogę znalezc jakis schemat tego obwodu(pompka nie pracuje,a wycieraczki sie zalaczaja,wiec wlacznik raczej dobry).Mozliwe ze sa to drobnostki,wiec wole sie zapytac zanim niepotrzebnie rozbiore pol auta .

Pozdrawiam!

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-08-16, 23:55 ]

witam Cię kolego, zarejestrowałeś się na forum ale jakoś nie przedstawiłeś się jeszcze, tak więc zapraszam do działu Newbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z szyberdachem.

Pompkę sprawdź w ten sposób:

Wymontuj ją, jest razem ze zbiorniczkiem w nadkolu, wypnij wtyczkę, przyłóż miernik do pinów wtyczki, i niech ktoś włączy ci spryskiwacz. Jeśli pojawi się napięcie to udajesz się do sklepu, wydajesz 30-40 PLN na nowiutką pompkę spryskiwacza i cieszysz się strumieniami płynu lejącego się na szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spryskiwaczami mialem to samo pompka siedla ale nie trzeba bylo jej wymieniac choc joszt jast jak napisal kolega ok 30 zl .. ja moja wyczyscilem troszku wd 40 lub czegos podobnego i dziala jak nowka poprostu sie zapiekla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze opanowane :mrgreen: !Miałem podobną sytuacje jak Podsi1.Pompka była przytarta.Troche jakiegoś penetrantu i ruszyła.Zobaczymy na jak długo :roll: ,jak znowu ją "chwyci"to wymienie na nową. Gorzej z szyberdachem :???: Odkręciłem lampke wenętrzną i za dużo nie zobaczyłem.Raczej jestem pewny,że napięcie dochodzi (ewidentnie słychać "pstrykanie" przekaźników lecz szyberdach ani drgnie :???: !Podejrzewam,że bedzie przy silniczku jakaś płyta elektroniczna sterująca szyberdachem,jednak żeby to sprawdzić niestety trzeba ściągać sufitówke.Jak się odrobie z robotą i jak bede miał checi to się za to zabiore.Narazie musi to poczekać.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podejrzewam,że bedzie przy silniczku jakaś płyta elektroniczna sterująca szyberdachem,jednak żeby to sprawdzić niestety trzeba ściągać sufitówk

U mnie w jest taka, hmmm, jak to nazwac " Powiedzmy klapeczka" ktora podwazam i zdejmuje, i tam mam pelny dostep do silniczka. Moge go odkrecec i wyjmowac, czesto tak robie bo mam tez zrabana istalke i otwieram szyberdach awaryjnie. Ale to u mnie, a moze i u Ciebie tez musi byc jakis dostep. Bo to raczej bez sensu , zeby sie dostac do silniczka i zdejmowac cala podsufitowke. Myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale u mnie jedyny dostep i to tylko częściowy jest po sciągnięciu panelu (lampka+pokrętło od szyberdachu).Jest jeszcze malutka zaślepka pod którą jest wejście do otwierania ręcznego kluczem imbusowym. I to tyle.Reszta zabudowana.Jak sciągne lampe to widze kawałek silnika i jedną kostke (od pokrętła)Drugiej zasilającej juz nie dojrze. A jak wygląda sprawa sterowania silnika?Jak go demontowałeś to spotkałeś sie z jakąś puszką na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I to tyle.Reszta zabudowana.Jak sciągne lampe to widze kawałek silnika i jedną kostke (od pokrętła)Drugiej zasilającej juz nie dojrze. A jak wygląda sprawa sterowania silnika?Jak go demontowałeś to spotkałeś sie z jakąś puszką na silniku?

Wydaje sie za mamy inne style montowania, zamieszczam poznizej zdjecia u siebie.

www.cuguarek.cba.pl/audi/1.jpg

www.cuguarek.cba.pl/audi/2.jpg tu mam dostep do 2 srub, wykrecam je i wychodzi caly silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to wygląda inaczej.Poprostu nie mam takiej zaślepki.Przeglądałem książke "sam naprawiam..." i w dziale "demontaż silnika otwieranego dachu" (czy coś takiego :smile: ) pisze, że trzeba odsunąć przednią część sufitówki. Rok rożnicy między naszymi Niuniami i nawet sufitówka się różni :mrgreen: no i to co dojrzałem u siebie to obudowa silnika też inna, u mnie jest czarna :roll: .

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, gdzie mozna naprawic wlasnie szyber w krakowie(gosciu od alarmu mowi, ze elektryka jest dobra dochodzi prad itp. cos tam cyka ale niechce ruszyc) U mnie trzeba chyba odsunac podsufitke bo nie ma "okienka" na wyjecie silniczka. (Takie postronne pytanie, czy jesli szyby elektryczne mam z domykaniem z pilota to szyber tez powinien byc z taka funkcja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz domykanie szyb to szyber też sie powinien domykać. Co do problemu to możę coś sie stało z silniczkiem szeberdachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, gdzie mozna naprawic wlasnie szyber w krakowie

Wiemy :twisted: Na ul.ptaszyckiego ale numeru nie pamietam p.s. to jest tam gdzie stadion Hutnika Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, gdzie mozna naprawic wlasnie szyber w krakowie

Wiemy :twisted: Na ul.ptaszyckiego ale numeru nie pamietam p.s. to jest tam gdzie stadion Hutnika Kraków

To super, ze wiecie Obywatelu bolek pojade poszukac bo mam rzut kapeluszem. Jak nie znajde to wtedy licze na obywatelska pamiec. :lol: :twisted:

___________________________________________________

Chodzi o ten zaklad montujacy szyby? ? Bo przejechalem cala ulice i nigdzie nie znalazlem wywieszki coby swiadczylo, ze kombinuja cos w szyberdachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Takie postronne pytanie, czy jesli szyby elektryczne mam z domykaniem z pilota to szyber tez powinien byc z taka funkcja?)

Ja u siebie sprawdzałem rowniez przy zamykaniu z kluczyka. Otwarłem szyber ręcznie i przy domykaniu z kluczyka słychac tez bylo przekazniki w szyberdachu,a nic sie nie działo.U mnie 99% jest coś przy silniku.Podobno zdarza sie czesto,że zawiesza się jakis przełacznik przy silniku i takie są tego objawy.Niestety nic więcej się nie dowiedziałem. Sławek84 jak coś podpatrzysz u elektryka to mam nadzieję,że się z nami podzielisz :mrgreen: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyberdachu, to tez mialem cos podobnego w swojej niedawno kupionej czworeczce. silniczek wydawal dziwne dzwieki a szyberdach ani drgnąl... a jak juz sie rudzyl to dochodzil max do polowy i koniec, ewentualnie trzeba bylo mu pomoc reką... gorzej juz bylo go zamknąc nie uzywając imbusa. Ale na szczescie sie z tym uporalem, wystarczylo porzadnie nalozyc tawotu do prowadnicy szyberdachu tam gdzie idzie ten pasek bądz łańcuszek za pomocą ktorego dach sie otwiera i zamyka. Nalozyc duzzzzo tawotu, pare razy zamknąc i otworzyc dach za pomocą imbusa az sie ten tawot wszedzie wkomponuje, a pozniej juz elektrycznie pare razy pojezdzic, nadmiar tawotu usunąc pędzelkiem lub szmatką i szyberdach chodzi jak nowka. Sproboj co Ci szkodzi, moze to pomoze, silnik strzela itp bo prowadnice sa suche i ma ciezko ruszyc calą tą szybą... tak jest moja teoria z wlasnej autopsji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...