Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Leasing samochodu - jak to naprawde jest ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zielony w tym temacie, moglby ktos napisac po ludzku jak to wyglada, jakie sa plusy/minusy leasingu dla firmy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche si z Brynia nie zgadzam co do odlicznia VAT. "ale nie więcej niż 50 % wartości podatku i nie iecej niż chyba 5 czy nawet 6 tys zł" pamietaj ze to firma leasingowa jest wlascicielem i to ona dokonuje odpisow Ty placisz VAT wraz z rata miesieczna i wtedy go sobie odpisujesz. Jak chcesz to moge Ci przedtawic jakas symulacje.

2 niezgodnosc to oplacalnosc leasingu piszez ze :"polecam pod warunkiem że firma potrzebuje kosztów" a wyzej napisalas ze :"weźmie sie pod uwagę wartość pieiądza w czasie" tak naprawde to chodzi tutaj o ta 2 -ga sprawe.

Nie napisalas tez o jaki leasing Ci chodzi operacyjny czy finansowy (najprawdopodobnie od nowego roku bedzie tylko finansowy) a to tez wazna kwestia.....

itd itd.

polecam www.leasngbroker.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie więcej niż 60% VAT do limitu 6'000PLN.

To, jakie są 'wady i zalety' zależy od tego, do czego porównujesz? Do kredytu na działalność? Do kredytu na osobę fizyczną?

Brynia: co do 'taniej' to nie do końca się zgodzę: bywa taniej lub drożej, a to zależy od standingu firmy. I tylko to sygnalizuję, bo nie chcę robić z tego akademickiej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do kredytu na osobę fizyczną?" jak to niby porownac???? osoba fizyczna nie ma obowiazku stosowac sie do zasad zawartych w ustawie o rachunkowosci...

Uważam, że pytanie jest dość ogólnie sformułowane. A co ma wspólnego kredyt na zakup samochodu osobowego na osobę fizyczną do leasingu, już tłumaczę:

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to alternatywą dla leasingu jest albo kredytowanie samochodu 'w działalności', albo kredytowanie auta na osobę fizyczną, a następnie zamiast wprowadzania do ksiąg działalności gospodarczej, użytkowanie samochodu prywatnego do celów służbowych. I jest to realna alternatywa, aczkolwiek pomijana często, gdyż:

a. przy zakupie bierze siępod uwagę wszystko, tylko nie sytuację, gdy samochód będzie się sprzedawać;

b. zazwyczaj przediębiorca ma do dyspozycji księgową, która odpowiedzialna jest za poprawność zapisów w księgach handlowych i prowadzenie rozliczeń z urzędami (vide: jest zainteresowana tym, żeby było poprawnie i jak najprościej), a niewielu ma dostęp do finansisty, którego zadaniem jest optymalizacja finansów.

I to tyle, tak bez 'nadymania się'. Kiedyś planowaliśmy z przyjaciółmi w ramach inkubatora przedsiębiorczości założenie komórki, zajmującej się doradztwem finansowym (nota bene określenie nadużywane ostatnio niemiłosiernie dla wszelkich maści akwizycji usług bankowych) dla małych i średnich przedsiębiorców, których z oczywistych względów nie stać na dyrektora finansowego na pełny etat. Okazało się, że nie tylko zainteresowanie nikłe, ale i świadomość, że to może się do czegokolwiek przydać...

W każdym razie: jakby co, chętnie pomogę :-)

basen: Bombowa rura wydechowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe lesingiem zajmowalem sie przez 4 lata :) Bylem brokerem pozniej pracowalem w jednym z towarzystw leasingowych.

Dziwnie interpretujesz haslo "osoba fizyczna" pierwszy raz spotkalem sie z takim rozumowaniem no, ale nawet jezeli osoba fizyczna mialaby wziasc kredyt na auto to i tak musi miec tzw zdolnosc. Na ladne oczy nikt nie daje hehe:)

PS aktualnie pisze prace podyplomowa porownujaca leasing do innych form finansowania i jak ma sie to do prognoz finansowych przy dofinansowaniu z UE takze mozemy troche jeszcze popisac :bicz2:

aaaa te rury to nie moje :P ja mam 2 kominy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udostępniesz efekt prac, to chętnie poczytam. :-) Chodzi o ujęcie wg. polskiej Ustawy o Rachunkowości czy MSR?

Temat działalności gospodarczej i kredyt vs. leasing przerabiałem w praktyce.

Dziwnie interpretujesz haslo "osoba fizyczna" pierwszy raz spotkalem sie z takim rozumowaniem no, ale nawet jezeli osoba fizyczna mialaby wziasc kredyt na auto to i tak musi miec tzw zdolnosc.

Pytałem, czy kolega prowadzi działalność jako osoba fizyczna, czy też w formie spółki prawa handlowego (osoba prawna). Tylko i wyłącznie w tym sensie, że jeśli 'samozatrudniłeś' się i szukasz kosztów to jest to co innego, niż jeśli jesteś wspólnikiem/ pracownikiem spółki kapitalowej i potrzebujesz samochodu do pracy. Chyba tu się zgodzimy. Od, takie pytanie o kontekst... :-)

A zdolność kredytowa to też inna rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...