Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Logi do oceny


Grzesiek080

Rekomendowane odpowiedzi

widziałeś taką sytuacje?

tak[br]Dopisany: 21 Listopad 2010, 11:26_________________________________________________ale byl tak zasyfiony ze prawie nie chodzil,ale po wyczyszczeniu i tak nie dzialal sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa apropos czyszczenia kolektora ( bo naprawde to coś pomaga) jak go zdemontuje to boje cie co z czyszczeniem na wlotach do silnika. Wygląda na to ze tam jest bardzo nasyfione. Czytałem ze jest to niebezpieczne bo może zrobić sie niezły syfek ( remont silnika) ale z tego co mi sie wydaje to ostatnio chyba też mi coś pociągło ale jakoś nie mialem za dużch problemów z odpaleniem ( chyba coś takiego powinno sie wypalić). Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest tam syf, który jak zlikwidujesz, auto lepiej będzie się zbierać

odkręcasz kolektor ssący, kładziesz go i wlewasz do niego trochę ropy, podpalasz i osad w środku wyschnie/wypali się i potem będzie odpadał jak łuski, ja stosowałem środki do mycia kominków, zużyłem kila butelek i narobiłem się przy tym jak głupi a i tak efekt był taki sobie, potem musiałem jeszcze szlifować łączenie z uszczelką bo płyn wżarł się tam, wiec lepiej wypalić, musisz nową uszczelkę miedzy kolekto a głowice kupić no i mieć ze dwa rodzaje imbusów, a co do samej głowić nic nie rób, najwyżej tyle co sięgniesz palcem, ściereczką wytrzyj i palcem/drewnianym patyczkiem zeskrob, jedyne co jest nie bezpieczne to odkręcanie i przykręcanie kolektora, nic poza tym... u mnie odkręciły się bez problemu, a potem przykręciłem z siła 25Nm i spokój na kolejne 200tys km, wymiana tych śrub na nowe jest zalecana..ale nie jest bezwzględnie konieczna..

piszesz mało zrozumiale, stop dopalaczom :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...