Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny - sterowanie masa - problem


gizmex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniewaz mialem centralny z kluczyka wiec postanowilem zalozyc alarm i do tego sterownie centralnym. Wszystko podlaczone oprocz centralnego zamka. Z alarmu do sterowania centralny sa dwie masy (otwieranie i zamykanie). Z tego co mi sie udalo ustalic to za sterowanie zamkiem jest kabel niebieskie-czerwony ktory naprzemiennie jest + i -. I teraz mam pytanie jak to podlaczyc zeby dzialalo?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest masą. Powinieneś mieć 2 kable a nie jeden. Od centali alarmu wychodzą 2 kable. Sprawdz jaki impuls one podają. Podczas zamykania i otwierania powinien pojawiać się sygnał masy raz na jednym przewodzie i raz na drugim. Jeżeli masz inaczej musisz zastosować przekaźniki aby zmienić bieguny. Ja się wpinałem w przewody na tylnym słupku lewych drzwi. (najlepsze dojście tam miałem) Zamykanie podpiąłem do przewodu czerwono-niebieskiego a otwieranie do przewodu szaro-białego.

pozdrawiam i miłego grzebania :)

bajo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawidłowo zlokalizowałeś kable centralnego (można sprawdzić podając na nie masę) to owszem wystarczy w nie wpiąć kable z centralki alarmu. Większość obecnych alarmów steruje centralnym w zależności od potrzeb ( w samej centralce jest przekażnik), bo albo doprowadzasz do centralki +12 i wtedy na wyjściu sterowany jest + albo masę i sterowanie jest masą. Niestety w moim przypadku opis kabli i kolorów ze schematów (książka Sam Naprawiam A4) nie miał pokrycia w stanie faktycznym, aby oszczędzić sobie nerwów i czas wpinałem się w sam sterownik w bagażniku. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwono-niebieski kabel zlokalizowalem i na nim jest naprzemiennie + i -. A przewodu szaro bialego nie moge znalezc. Mam dwa kable od alarmu do centralnego (oba podaja impuls masy). Cy ktos moglby mi napisac gdzie i jak sie podpiac co przeciac itd. Jestem laikiem w tych sprawach i bylbym wdzieczny za wszelka pomoc.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...