Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Gdzie podłaczyc "+"


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie tamtej tabeli szukalem ale ubiegles mnie :) Znalazlem tylko niedzialajaca juz strone http://www.ifb.pl/~mateo/car-audio/abc_pradowe.html gdzie sie ona znajdowala. Kable, kablami liczy sie takze dobre zmasowanie i punkt styku na akumulatorze. A co do takich kabli to warto poszukac po sklepach elektrycznych kabli do spawarek na metry. Nie placimy wtedy za efektownie wykonana izolacje a za kawal dobrego i grubego przewodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Chico absolutnie sie z Toba nie zgodze ! Zobacz na elastycznosć tego kabla ( porównująć 35mm2 ) Zwykły kabel jest jak "drąg". zobacz na materiał użyty w tych kablach a przewodach do zastsowowań w car - audio.. Głupie oszczedzanie wiąże się pozniej z pytaniami na forum "Świszcze mi przy wlączonym wzmaku... " Przekrój kabla powinien być dobrany według zapotrzebowania wzmacniaczy, a nie odgórnie " bo kolega tak ma" looknijcie sobie na pasca.org.pl wrzućcie regulamin i macie jak na dłoni jak budować poprawną a zarazem bezpieczną instalcje. Nie tylko pod kątem zawodów ale dla własnego dobra..

Widzialem nie raz jak się dymi , iskrzy jak ze spawarki ( bez użycia w/w kabli ;p ) kable robią się gorące, byli tacy agenci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mądre żeczy piszecie to i ja dopisze. Kabel musi być odpowiednio gruby (patrz tabelka) i dostosowany do jego długości jak i odbiornika czyli wzmacniacza a czasem dwuch. Dlaczego, poprostu by prądu nie zabrakło bo czasem okazuje sie że zamiast 14,4V dostajemy 10V bo przy ok. 8V już sie wzmaciacze nie załączą. Nie muszę wspominać że spadek "V" oznacza spadek glośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass_1:

Uwazasz, ze kable do spawarki sa malo elastyczne? Jak drąg to moze byc drut ale chyba nie kabel... Co wiecej mysle, ze kabel od spawarki jest duzo bardziej wytrzymaly na niesprzyjajace warunki niz kolorowe kabelki ze sklepu zwanym allego. Fakt, ze jesli kable sa markowe to nie ma nawet o czym mowic. A i takie kable to niewielka oszczednosc bo u mnie w miescie kabel 25mm^2 mozna dostac za jedyne 27zl za m :) 35 i wiecej to juz sa kwoty w okolicach 50zl za metr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...