Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Coś mi huczy w kole ...


elkrecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly problem w moim avancie- otoz powyzej 70 km/h slychac huczenie pochodzace z jednego kola. Bylem dzis u znajomego, podnieslismy cale auto na podnosniku i przykladalismy maszynke z kolem ktora sluzy do napedzania poszczegolnych kol (chcialem wyeliminowac mozliwosc uszkodzonej opony). Diagnoza- szumi w lewym przednim kole. W ASO powiedziano mi ze jest tam piasta i lozysko w cenach odpowiednio 400 i 500 zl :thumbdown: Pytanie do ekspertow- coz to moze byc ?? Pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nie jasna ta twoja wypowiedz - Koło to felga z oponą i specjalnie nie ma co tam szumieć poza bieżnikiem. Jęśli przykładałeś ów maszynke to po co zawracasz sobie głowę łożyskiem i piastą jak piszesz że "szumi w lewym przednim kole" a nie łożysko/piasta. To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze maszynka jedynie napedza dane kolo- po osiagnieciu duzej predkosci obracania maszynke odstawia sie a kolo kreci sie samo- wowczas slychac ten szum i huczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem jak piasta może być do wymiany i co w niej może huczeć :kox:

kolega kiedyś co prawda wymieniał piaste ale dlatego że pękła mu na pół :polew: na pewno byś zauważył :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly problem w moim avancie- otoz powyzej 70 km/h slychac huczenie pochodzace z jednego kola. Bylem dzis u znajomego, podnieslismy cale auto na podnosniku i przykladalismy maszynke z kolem ktora sluzy do napedzania poszczegolnych kol (chcialem wyeliminowac mozliwosc uszkodzonej opony). Diagnoza- szumi w lewym przednim kole. W ASO powiedziano mi ze jest tam piasta i lozysko w cenach odpowiednio 400 i 500 zl :thumbdown: Pytanie do ekspertow- coz to moze byc ?? Pozdro :a4fan:

miałem identyczne huczenie, przy prędkosci 70 km/h było słychać najbardziej, ale w tylnym kole, mechanior wymienił mi łożysko i cisza jak w kościele, kupiłem jakąś podróbke za 25 zł(nowe oczywiście) bo nie miałem czasu szukać oryginału gdyż na drugi dzień rano wyjeżdzałem do UK, na bank łożysko, wymień i spokój :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany: tak jak pisal Motor, lozysko jest w piascie i wystepuje jako jeden element. Wymienilem na nowe i w koncu w aucie cisza :decayed: Koszt:230 zl (SKF), + flaszka dla szwagra za wymiane. Pozdro i dzieki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...