Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy jest to dobra kombinacja zawieszenia??


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co sądzicie o połaczeniu sportowych amortyzatorów z orginalnymi sprężynami. Kupując auto było na sportowym zawieszeniu amortyz.+ sprężyny obniżające. Sprężyny wymieniłem na standart.> Czy ta kombinacja nie wpłynie na trwałość zawiszenia?? napiszcie co o tym sądzice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być OK, będzie twardo ale jednocześnie w mirę bezpiecznie (jeśli chodzi o dobijanie), nie jestem pewien tylko co będzie na "hopkach" czy rozciągająca się sprężyna nie rozciągnie za bardzo amortyzatora (o ile są krótsze), ale to chyba by wyszło przy ich zakładaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu SebMis trafiłeś w sedno gdy kolo musi gwałtownie opaść ( dziura itp) wtedy mam bicie w

lewym kole ignorowałem ten objaw ale teraz czuję że koło na małych nierównościach zaczyna skakac chyba amorek do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bushi, poprostu sila tlumienia amortyzatora moze nie wspolgrac z charakterystyka sprezyny, albo amortyzator nie pracuje w odpowiednim zakresie(za dluga sprezyna) napisz dokladniej co to za amorek, bo "sportowy" to kompletnie nic nie mowi.

jezeli amorek bylby zupelnie padniety, to czulbys to w kazdych warunkach (szczegolnie ktotkie poprzeczne nierownosci) autko poprostu by "skakalo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak:

jeśli sprężyna jest standardowa a amorek o zwiększonej sile tłumienia to nie ma problemów

natomiast jeśli sprężyna jest krótsza a amorek o standardowej sile tłumienia to zaczyna się problem, bo po prostu zaczyna brakować skoku sprężyny aby wytracić całą siłę i zaczyna "dobijać" a to nie jest przyjemne dla amorków, karoserii i siedzących w aucie osób, zdecydowanie polecam, amorki o większej sile tłumienia np. BILSTEIN B6 Sport do standardowych sprężyn, oczywiście nie ma wtedy lansu że jest się niskim, ale prowadzenie auta jest super i nawet wtedy można kobiecie dać (bez urazy dla Pań).

Na koniec może cytacik reklamowy Bilsteina

Jeden musi pokazać co ma, innemu wystarczy wiedzieć, że to ma. Chodzi oczywiście o zawieszenie sportowe. I tu "żółty" amortyzator Bilstein B6 Sport jest idealnym rozwiązaniem dla kierowców, dla których ważne są niuanse, zarówno w tradycyjnych samochodach osobowych jak i w pojazdach off-road. Nawet bez obniżania zawieszenia ten wilk w owczej skórze pokazuje swoje zęby, a przy tym wykonuje niezawodnie swoją pracę w codziennym ruchu ulicznym. Optymalna przyczepność kół, podwyższona stabilność toru jazdy, znakomita siła tłumienia. Poza walorami sportowymi Bilstein B6 Sport jest także w kwestii bezpieczeństwa najlepszym wyborem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn na tą chwilę mogę ci tylko napisać że to Supersport i tyle wiem a problem pojawia się jak koła opada w dół a nie stuka jak idzie w górę. Powiedz mi jedno czy ulanie olejem z amort objaw popsutego amorka dotyczy tych także ????

BILSTEIN B6 Sport do standardowych sprężyn
możesz mi polecic sklep z dobrymi cenami oferujący te teleskopy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam żadnego zaprzyjaźnionego sklepu, musisz poszukać, ale ceny są raczej sporawe, za jakość trzeba zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm więc już sam nie wiem teleskop suchutki nie ma sladu po oleju a z dnia na dzień stukanie jest mocniejsze. Szukałem w kanale ale nic nie znalazłem więc udam się na trzepaki do stacji diag. Moze tam się dowiem czy czas na zmianę teleskop.

Jeszcze jedno pytanie czy standardowe teleskopy wyżej stawiają auto od sportowych czy na to mają wpływ jedynie sprężyny :oops: ?? Pytam dlatego że w razie wymiany przednich tel. ( a mam sprtowe teleskopy) na przodzie będą mogły być normalne a z tyłu sportowe i czy nie będzie mi tył siedział niżej w tym przypadku??Czy szukać sportowych aby całe auto byłona sportowym zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to stuka Ci któryś z wahaczy a nie amorek? Ps. Ja mam u siebie sportowe sprężyny i normlne amorki (wcześniej były sportowe ale jak padły wstawiłem normalne KYB). Co sądzicie o takim zestawieniu, dokłądnie odwrotnym jak u Bushiego?

Ps. Bushi, autko po zmianie sportowych amortyzatorow na normalne stoi mi nieznacznie wyżej, w moim wypadku to kwestia ok 1-2 cm. (tak mi się przynajmniej jakoś wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem najpierw tył, jakiś czas później przód, w takiej kolejności mi padały. Trochę to dziwne no bo przód jest cięższy, ale cóz, tak już było. Nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów, ale autko ma zaje... twarde zawieszenie, ciut nawet za twarde jak na polskie drogi (bardzo często padają mi wahacze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...