Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrolka hamulca ręcznego


bosal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakis tydzien temu nabylem autko, dzisiaj wracalem z Wroclawia jakies 350km, i co jakis czas przy skrecie w prawo wlanczala mi sie owa konrolka, a na komputerze oprocz tego wyskakiwal napis frein (po francusku... hamulec). Rozumiem, ze mam zmeinic klocki hamulcowe, czy jest to cos innego. Kontrolka nie zapala sie przy jezdzie prosto i przy hamowaniu, tylko jak skrecam w prawo... im dluzej jechalem tym czestotliwosc byla czestsza, chociaz moze to mi sie wydawalo.

Przy normalnym hamowaniu prosto nie zapalala sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz niski poziom płynu hamulcowego i dlatego przy gwałtownych manewrach pływak opada i zaświeca się kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bosal opisz dokładnie ową kontrolkę, bo od układu hamulcowego masz ich trochę.

Ps. Jak zapala Ci się (!) - sprawdź poziom płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 czujnik plyny hamulcowego ulokowany jest patrzac od strony osoby stojacej przed maska w dolnym lewym rogu zbiorniczka z plynem. Przy mocniejszym skrecie w prawo przy niewielkiej ilosci plynu hamulcowego czujnik zasygnalizuje brak plynu. Rada : dolej a jescze lepiej wymien plyn hamulcowy.

w ASO :

- 1 litr plynu hamulcowego ( bo tyle wyjdzie przy wymianie ) - 48,73 zł

- wymiana plynu hamulcowego 84,80 zł

Ps. Przerabialem to niedawno ... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Zadawałem już pytanko odnośnie komunikatu Frein , odesłano mnie tu, chodzi dokładnie o komunikat jaki mi się pojawia ale tylko na postoju przekręcam kluczyk wyskakuje FREIN i piszczy później gaśnie. Płyn hamulcowy sprawdzałem jest oky gdzie mogę szukać przyczyny ? i co może być nie tak ? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to trochę dziwne ale ten komunikat zapala się również gdy akumulator pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm troszkę dziwne co ma komunikat od hamulców do akumulatora :) może to ktoś mi wyjaśnić?

ostatnio u kolegi w passacie b6 zapalała się kontrolka hamulców po odpaleniu(oczywiście z hamulcami było wszystko o.k). Po jakimś czasie doszło do tego,że auto podczas jazdy przy wpadnięciu w dziurę potrafiło zgasnąć.Okazało się, że miał pęknięty mostek akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego w takim razie nie miga kontrolka akumulatora, a jedynie z hamulców? Naprawdę tak jest?

Jeżeli tak to pogratulować projektantom elektroniki Audi/VW.

Miałem podobną sytuację, ale nie skojarzyłem tego w taki sposób. Dlatego że wymieniałem klocki, tarcze, a przy okazji akumulator bo padał. Natomiast alarm miałem od hamulców (BREMSE). Teraz myślę że może to był alarm od AKU a klocki jeszcze by wystarczyły np na 1-2 tyś km. Hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...