Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Zimny odpala na lpg na pb nie poprosze o sugestie


+mario31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Audiola odpalała bez problemu /sekwencja stag 300/ wiadomo początek na pb po wskoczeniu temp. ok 40 st. c przelaczala na lpg

Problem z odpalaniem pojawił sie po mojej zabawie z Vagiem, szczerze sam nie wiem co mogłem sp... ale jako laik pewnie wiele.

Bawiłem sie u kolegi a na nockę wróciłem do domku. Rano mialem wielkie zdziwienie za ok 7 razem zapalił.

Podczas jazdy wszystko ok przyspieszenie spalanie wolne obr. ok

I teraz sedno sprawy rano zimny na pb odpali ale po dluuugim kręceniu za jakimś 10 razem, dzid sprawdzałem na lpg za 1 razem pali nawet w ten mroz

Wiem ze sie nie powinno odpalać na lpg wiec jak tylko zajara na lpg wyłączam i odpalam na pb i jest spoko.

Potem w wciągu dnia odpala normalnie problem po dłuższym postoju ok 8 godz powraca

Wymieniłem podstawę czyli czujnik tem. na króćcu wodnym za lewa głowica

Kupiłem sobie interfejs i sprawdziłem błędy i nic brak błędów po jakimś czasie wyskoczył jeden - immo blokuje ecu i na immobilajzerze - kluczyk słaby sugnal

Po wykasowaniu nie powrocily kontrolka immo normalnie gaśnie

Pytanie czy mogłem zepsuć ecu? Jak sprawdzić sterownik?

Jestem z w-wy jak jest chętny specjalista to mogę podjechać autem. Chetnie poczytam wasze uwagi bez jednej : poszukaj na forum bo juz szukałem lacznie z forum golfow passatow jak i elektrodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz VAG-a sprawdz bloki pomiarowe dotyczace czujnika temp do ECU, sprawdz czy pompa podaje paliwo po przekreceniu stacyjki oraz czy ma odpowiednie cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie blizej przyjazal temu IMMO. jezeli tam bedzie wszytsko ok to sprawdzic calu uklad zaplonowy. czujnik temp cieczy najlepiej sprawdzic za pomoca ommomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie blizej przyjazal temu IMMO.

Kolego to powiedz mi jakim cudem odpala na LPG nie pisz takich rzeczy. Albo za słabe jest cisnienie paliwa albo brak sterowania wtryskiwaczami PB ( ewentulanie zapchane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super tylko niech ktoś powie jak szybko sprawdzić ciśnienie i czy jest sterowanie wtryskami?

Zastanawiałem się też nad regulatorem ciśnienia paliwa ale czy wyjęcie go i ew. czyszczenie benzynką ekstrakcyjną coś da bo jest to chyba tylko sprężynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie blizej przyjazal temu IMMO.

Kolego to powiedz mi jakim cudem odpala na LPG nie pisz takich rzeczy. Albo za słabe jest cisnienie paliwa albo brak sterowania wtryskiwaczami PB ( ewentulanie zapchane)

Nie napisałeś nic mondrzejszego:) jak iema sterowanie wtryskami PB to jak zapali na LPG?????

Kolego +mario31 jak bawiłeś sie vagiem to adaptowałeś coś?? wrzuć screan z mapą LPG ze staga to obejżymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie blizej przyjazal temu IMMO.

Kolego to powiedz mi jakim cudem odpala na LPG nie pisz takich rzeczy. Albo za słabe jest cisnienie paliwa albo brak sterowania wtryskiwaczami PB ( ewentulanie zapchane)

Nie napisałeś nic mondrzejszego:) jak iema sterowanie wtryskami PB to jak zapali na LPG?????

A tak zapali ze moze nie byc sterowania wtryskiwaczami od strony komputera LPG wiec zachowaj swoje uszczypliwe kometarze dla siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa lpg ze staga to raczej ponad moje możliwości

nie przypominam sobie żebym coś adaptował bardziej chciałem zmienic stan licznika bo 96 r i 150 tys to niezłe jaja

wymienialem wtedy 2 wachacze i końcówke drążka a potem bawiłem się vagiem, bardziej myślę że popi.... coś w jakimś kanale silnika i stąd takie jaja z odpaleniem

narazie wymuszam odpalenie na lpg i jak odpali to 20 sek i gaszę a potem odpalam na pb i jest wsio ok

odłączyłem ostatnio napięcie na jakieś 9 godz aby sie zresetował komp niestety nic to nie dało czyżbym zmienił jakieś fabryczne dane w sterowniku? nie wiem jakie powinny być prawidłowe wartości w Vagu. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapali ze moze nie byc sterowania wtryskiwaczami od strony komputera LPG wiec zachowaj swoje uszczypliwe kometarze dla siebie

Napisał byś normalnie o co Ci chodzi a nie piszesz jakbys niewiedział jak działa instalacja LPG. Komputer LPG niesteruje wtryskiwaczami PB jedynie je odcina lub nie. A z Twojej wypowiedzi wynika że uważasz ze wogóle może niebyć sterowania czyli np uszkodzone ECU silnika. Jakbys napisał żeby sprawdzić czy komputer LPG przepuszcza sygnał do wtrysków PB przez np wyjecie kompa i zrobienie odpowiednich zwor to bym sie nie czepiał.

Kolego +mario31 (żeby sprawdzić teorię wojtka26) sprawdż czy przy wtryskach PB jest taka sytyacja: jeden przewód przychodzi od instalacji elektrycznej samochodu zakonczony wtyczką i dwa od instalacji elektrycznej LPG też zakończone wtyczkami, wtyczka od ECU sinika bedzie wetknieta w jedną od LPG a druga od LPG bedzie podpieta na wtrysku trzeba ja zdjęż rozpiąć połaczone wtyczki LPG i ECU silnika i tą od ECU silnika założyc na wtyskiwacz i tak dla każdego wtrysku wtedy przeacz instalacje LPG na całkowita prace na PB i spróbój odpalić jesli zapali odrazu to problem jest z kompem LPG. Opisane wtyczki są w orginalnej wiązce i jesli nikt jej nie pociol i niezałożył po swojemu to je znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje z tymi wtyczkami od instalacji ale jak będzie troszkę cieplej

Dziś rano odpalił ale po południu przy -17 lpg kaplica

Podłączyłem aku pod ciężarówkę i zacząłem kręcić oczywiście z mizernym skutkiem

Obejrzałem sobie wszystkie widoczne podłączenia wtyczek i przewodów i zobaczyłem na przewodzie paliwowym dochodzącym do listwy wtryskowej cieknące paliwko co dziwne bo wcześniej nie widziałem żeby był mokry.

Już widziałem światełko w tunelu więc szybko skręciłem łączenie i sprawdziłem czy nie cieknie na razie sucho

Jutro rano próba generalna ale nie obiecuje sobie za wiele :kwasny:

[br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 18:34_________________________________________________No i niestety lipa to nie to :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...