Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klamka vs Mróz 0:1 - nie można otworzyć drzwi.


Darayavahus

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rano jak chciałem otworzyć drzwi standardowo pociągnąłem za klamkę. Te ani drgnęły. Przez chwilę myślałem, że aż tak przymarzły ale jednak nie. Za drugim pociągnięciem otworzyły się normalnie. Dzisiaj rano było jeszcze chłodniej więc problem się powtórzył. Tylko teraz w ogóle klamka nie zaskoczyła. Musiałem otworzyć je od wewnątrz. Jak przyjechałem do pracy otworzyłem na próbę i wszystko działało perfekcyjnie. Mam przeczucie, że moja klamka dożyła swych dni. Praktycznie od początku (od kwietnia) chodziła jakoś dziwnie. Otwierała drzwi ale nie było takiego charakterystycznego przeskoku. Kto się z tym spotkał? W moim poprzednim samochodzie (Golfie II) awarie klamek były na porządku dziennym. Tylko tam jak się ten szmelc metal ułamał to już całkiem nie działało. Jakiś pomysł co u mnie się zużyło?

Pozdro,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem klamka kierwcy nie otwierała drzwi płynnie i dotego zostawała w pozycji otwartej, że trzeba było ręką dobić, mechanizm klamki był dosć zardzewiały, samrowanie moze pomóc, u mnie skończyło sie wymianą całej klamki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w ubiegła zimę i powiem że przeraziłem się że muszę cos wymieniać.

Po prostu trzeba postawić autko na ciepłym parkingu ewentualnie garażu w celu wysuszenia mechanizmu klamki

i problem zniknie,czasem można jeszcze za konserwować np.WD 40

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 to nie smar, nie nadaje się do konserwacji.

WD-40 świetnie oczyszcza ale nie konserwuje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz od kilku dni nic nie pada to jest wszystko ok nawet w -14 stopniach. Więc gdzieś się musi wilgoć zbierać. Gdzie prysnąć WD40? Jak sama nazwa wskazuje jest to Water Displacer więc powinien się nadać. Muszę koniecznie rozbierać drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 to nie smar, nie nadaje się do konserwacji.

WD-40 świetnie oczyszcza ale nie konserwuje :kwasny:

kolego a kto ci każe smarować :mysli: po prostu psiknąć WD by zapobiec przed zawilgoceniem (za konserwować mechanizm by nie dostała się wilgoć ale najpierw porządnie wysuszyć).

a z tego co się orientuje to WD40 się świetnie do tego nadaje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...