Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

Plazma daje lepszy obraz zarowna na slabszym jak i mocniejszym sygnale.

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plzmy w zdecydowanie lepszy sposób współpracują z wszelkimi typami gier komputerowych z uwagi na bardzo krótki czas reakcji matrycy ok 0,001ms.Dla wszystkich graczy komputerowych ten czynnik może mieć decydujące znaczenie.Smużenie za pędzącym samochodem może denerwować. Natomiast reakcja matrycy na poziomie 0.6 ms jest wystarczająca do oglądania filmów a nawet meczy piłkarskich.Ludzkie oko rejstruje opóżnienie na poziomie 1.5ms. Jakość obrazu zarówno w plazmach jak i lcd zależy głownie od jakości tunera wbudowanego a co za tym idzie od siły odbieranego sygnału i od rozdzielczości matrycy.Jak sobie ktoś kupi 42" w HD redy niech się nie dziwi że ma mega piksle na ekranie.Na dzień dzisiejszy 32" powinien być już Full HD.A piprzenie głupot o mega czerni jest pojęciem względnym dla każdego odbiorcy indywidualnie.Dla bardziej dociekliwych polecam lekturę w necie o różnicach w budowie samych matryc.Technologie stosowane przez różnych producentów mają różne zastosowanie ,ale chętnie sa stosowane w telewizorach dla obniżenia kosztów produkcji. http://www.gry.eizo.pl/rodzaje-matryc-lcd.html[/url.Przy czym jestem daleki od reklamy jakiegoś producenta,ale to właśnie ten znienawidzony przez użytkowników większości forów Panasonic stosuje najdroższe matryce IPS firmy Toshiba.Inni producenci stosują zdecydowanie tańsze matryce. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też zmieniałem TV, przetrzepałem chyba pół forum HDTV. Szukałem plazmy 50'' w cenie około 3000 (przy wyborze trzeba pamiętać, że nie ma telewizora idealnego, wybierasz ten z którego wadami możesz żyć). Oczywiście w grę wchodził Samsung LG i Panas. LG odpadł odrazu ze względu na to że model w granicach 3 tyś był po prostu lustrem (udało mi się, ponieważ w MM jak byłem oglądać stały koło siebie Samsung i ten LG, różnica była dość spora). Panasonic odpadł ze względu, na multimedialność ,wygląd, brak obracanej nóżki (w samsungu to mi się przydaje), i za model który by mnie interesował musiałbym zapłacić około 3800. Wybrałem samsunga c550. Bzyczy (powodem bzyczenia jest cewka a nie wentylator) słychać z odległości nawet 3 metrów w nocy jak jest cisza i głośność TV na poziomie 5 (na HDTV niektórzy pisali, że nie mogli tego słuchać, że wierciło im dziurę w głowie). Od matrycy czuć bijące ciepło na parę centymetrów. Powidoki po graniu na konsoli zostają na chwilę, ale żeby coś się wypaliło na stałe, to chyba trzeba by grać w jedną grę (z jakimiś stałymi elementami) codziennie po 10 godzin przez rok. Podczas oglądania filmów czy telewizji o powidokach nie ma raczej mowy (chyba ze tak samo ktoś ogląda non stop TVP 1, TVP 2 - milion osób pisało do nich o tym aby loga zmienili na półprzeźroczyste, ale to Polska więc oczywiście nic się nie zmieniło). Filmy z dysku 500 GB przez USB odczytuje bez zająknięcia, nawet filmy FULL HD z dysku odtwarza bez żadnych zacięć. Jeśli ktoś chciałby korzystać z plazmy jako monitora do kompa to raczej bym nie polecał, właśnie ze względu iż plazma nie znosi stałych obrazów w odróżnieniu od LED/LCD.

A co do samego zakupu to jak ja kupowałem TV, to na ceneo pierwszym sklepem był chyba REDCOON, a następny ELECTROWORLD, z różnicą chyba 30 złotych. Część ludzi np polecało kupienie TV w necie bo w razie czego można go oddać, nie wiem jak to jest z oddawaniem w MM, EW, czy Saturnie.

Aha jeszcze jedno, obraz na plazmach w marketach będzie wyglądać gorzej niż na LED, ze względu iż plazma pokazuje 100% swoich możliwość w ciemniejszych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba ze tak samo ktoś ogląda non stop TVP 1, TVP 2 - milion osób pisało do nich o tym aby loga zmienili na półprzeźroczyste, ale to Polska więc oczywiście nic się nie zmieniło)

A jednak ta TVP potrafi zaoferować najlepsze HD na polskim rynku :gwizdanie:

Odnawiają stare filmy/seriale, naprawdę przyjemnie się ogląda - zdecydowanie bardziej wolę jak TVN czy Polsat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakaś baba mi o tym powiedziała i pierwsze co jak do domu wróciłem to udało mi się III jeszcze upolować...

Niestety przez głupie Opole czy co tam innego nadawali były jakieś opóźnienia i mi sie bez końcówki nagrało :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez głupie Opole

Tylko nie głupie Opole :P hehe

Nie wiem nie mam TVP HD, może i maja najlepszą, ale jak nie można zmienić loga na transparentne? Dla mnie to w ogóle jest jakaś masakra i nieporozumienie.

A co do GW to w sobotę leciało koło 2 czy 3 w nocy, ale w niedziele leciało normalnie o godzinie 21.10 tak jak w gazecie pisali :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzanic to logo i tak mi sie nie wypala :decayed: Samsung ma dobra opcje z przesuwaniem obrazu po 15min statycznego (konfigurowalne) pozatym jak wygrzejesz plazmiacza to powidoki sa marginalne... i nie zauwazalne. Np ... C+HD liga angielska i wynik w gorze ekranu Bercley'sa ktory swieci sie jak psu jaja na lewej stronie , 90min ogladania , powidok zostal na 10s ledwo widoczny , zmiana kanalu , i po nim .

Pozatym jest jeszcze cos takeigo jak "zerowowanie plazmy" leci ekran w pasy czarno biale. wszystko po tym schodzi nawet farba ze sciany :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że wybór dokonany

po przestudiowaniu i poczytaniu rekomendacji stawiam na Panasa P46G30E

chyba ma wszystko to co potrzebuję, jak nie więcej

teraz pozostała jeszcze tylko kwestia rozejrzenia się po rynku i już

tak to sobie wymyśliłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze bedziesz bardzo zadowolony :good:

no jacha

co nagle to po diable :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...