Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] KLIKANIE z przodu silnika...


ja

Rekomendowane odpowiedzi

:( Witam, mam serdeczną prośbę do wszystkich Klubowiczów. Czy spotkaliście się Panowie w swoich autkach A4 z silnikami benzyna, ze swoistym "klikaniem" w silniku na jałowym biegu, tuż za chłodnicą? Zaznaczam - nie jest to klepanie zaworów i kompensatorów hydraulicznych! tylko dźwięk podobny do obracanego w palcach listka tabletek. Dziwne może ale tak to wygląda. Nawet nieznaczne zwiększenie prędkości obrotowej eliminuje to metaliczne klikanie. Ono występuje na nierozgrzanym jeszcze dobrze silniku i trzeba kucnąć tak aby mieć grilla na wysokości twarzy. Słychać wyraźnie w rejonie rozrządu ( wymieniany około 10 tys. km temu w komplecie ). Już normalnie zbaraniałem bo nie jest to typowy objaw. Występuje tylko przy prędkości 900 obr/min. Dziękuję za rzeczowe ewentualne rady. Darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ponownie witam i dziękuję za podpowiedź. Okazało się że jest to właśnie rolka napinacz paska alternatora. Zbyt mało :hi: :hi: smaru. Bardzo łatwy demontaż i szybka korekta. Strach ma wielkie oczy jeszcze raz serdecznie dziękuje. Po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...