Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Kontrolka ciśnienia oleju na niskich niskich obrotach


szyMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zima się zaczęła i moje odi chce wyglądać jak choinka więc zaczęło świecić kontrolką oleju :confused4: Kontrolka (+ 3 piknięcia) zapala się dopiero po rozgrzaniu silnika, tylko kiedy jadę i tylko kiedy obroty spadną poniżej 1k8 obrotów. Na biegu jałowym wszystko jest OK. Po wkręceniu silnika na >1k8 obrotów kontrolka gaśnie. Poziom oleju OK, do wymiany za 7k km. Pod samochodem kropek oleju nie widać.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli winny nie jest czujnik to tylko czekać kiedy motor zacznie chodzić jak stary diesel, wypluje bokiem panewkę albo zatrze się na wałkach :gwizdanie:

Resztę dopowiedzcie sobie sami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam podobny problem, temperatury ujemne i odpalam zimny silnik po dłuższym postoju (noc, 8 godz pracy) i zaraz po odpaleniu miga wykrzyknik i 3 krotny sygnał dźwiękowy, stan oleju ok i w czasie jazdy już nic się nie dzieje. Co to może być? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam podobny problem, temperatury ujemne i odpalam zimny silnik po dłuższym postoju (noc, 8 godz pracy) i zaraz po odpaleniu miga wykrzyknik i 3 krotny sygnał dźwiękowy, stan oleju ok i w czasie jazdy już nic się nie dzieje. Co to może być? :kwasny:

A to wykrzyknik jest od ciśnienia oleju :mysli: zastanów się :naughty: Czasem to nie padający akumulator???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...