Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Przymarza lewarek zmiany biegów.


Koczis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, dziś(2 razy) po ok. 3 godzinnym postoju miałem nieciekawą sytuację, polegającą na zablokowaniu lewarka zmiany biegów.

Nie było możliwości ruszyć go z jedynki(na tym biegu zostawiam auto). Trzeba było mocno szarpnąć, aby wyskoczył, a jak już się udało to podczas jazdy biegi nie chciały wejść do końca za pierwszym razem i zaklejał się w każdym położeniu(1-6, luz na skrajnych położeniach, itp.). Odczucie było takie jak trzymanie stalowych narzędzi na mrozie w gołej ręce, takie sklejanie. Jak puścił to można było przesuwać(z oporem oczywiście, ale to norma przy mrozie, bo gęstnieje olej w skrzyni).

Gdzie szukać przyczyny, czy może to być jakiś lód na wodzikach lub na kulce pod mieszkiem zmiany begów, czy jeszcze coś innego?

Dzięki za porady, bo A4 jeździ też żonka i nie da rady ruszyć lewarka jak Jej przymarźnie, bo ja już musiałem użyć sporo siły aby go ruszyć z jedynki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym już co najmniej kilka razy na forum. Generalnie B6/B7 "tak ma". Polecam opcję szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkich mrozów u mnie nie było max.-12 ale niczego takiego u siebie nie zauważyłem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dzisiejszej nocce w pracy (12 godzin postoju na parkingu) też jakbym delikatnie czuł opór przy próbie zmiany biegów - po chwili minęło. Temperatura od ok. -15 do -20... :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...