Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zimny gaśnie na gazie


OSA

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie , jadę i w chwili przełączenia na gaz obroty skaczą od 100-1000 ,gaśnie i śmierdzi gazem chwilę później jest ok ( wystarczy że przełączę na pb ,przejadę ze sto metrów i spowrotem na lpg) . na pb jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego filtry wymieniane?? jaką temperature masz przełanczania na gaz?? mogą też być zabrudzone wtryski...

ja tak miałem że po przełaczeniu mi gaz na gazie jak był zimny wymina filtrów + czyszczenie wtrysków rozwiązało sprawe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o instalacji, przydałoby sie pokazac mapy i ustawienia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie wtryski matrix, one bardzo lubią się brudzić i właśnie taki jest "urok" tych wtryskiwaczy+polskie paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie wtryski matrix, one bardzo lubią się brudzić i właśnie taki jest "urok" tych wtryskiwaczy+polskie paliwo.

Wszystko zalezy jakie sa filtry, jezeli dobre to beda chodzic długo i bez awaryjnie, skoro weg Ciebie Matrix sie szybko brudzi to co powiesz o MJ. Bardziej mi to wygląda na złą regulacje ewentulanie poprawienie korekty po temp pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem filtr gazu , był czarny i nalot na nim zasłaniał cały wkład , ale dalej to samo ???

temperatura przełączania to 30 stopni i nie była przestawiana , no chyba że sama potrafi się przestawić?

może poszedł syf na te wtryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie - jak przełączył się na LPG (40*C) to od razu mi gasł. Okazało się, że miałem wtryski gazowe posklejane mazutem. Wina leżała po stronie słabej jakości gazu - po zmianie stacji i wyjeżdżeniu tamtego badziewia problem znikł. Wtryski "wyczyściły" się same - zrobiłem to co zalecił mi gazownik - wjechałem na autostradę i starałem się utrzymywać jak najwyższe obroty - w moim przypadku odcinek 80km wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli masz wtryski matrix filtry wymienione to kup wd40 i przed rozruchem psikaj w rure idącą do wtrysków zaraz przy wlocie.... potem rozgrzej go na benzynie i przełącz na gaz jak wyczerpiesz opakowanie to daj znać jak efekty ja tak zrobiłem i wszystko wróciło do normy + wymiana filtrów :hi: polecił mi to gazownik znajomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jak poruszam , filtrem przed listwą wtryskową tym od stanu lotnego to syczy gaz i śmierdzi(z tego przewodu gumowego dochodzącego do filtru) tak jakby był układ nieszczelny i uciekał gaz , czy to może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...