Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki spadek napięcia akumulatora.


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki macie spadek napięcia akumulatora jak auto stoi na dworze? Pytam bo nie wiem czy jest to normalne, że po jednym dniu napięcie spada do 12,6V, po dwóch dniach do 12,5V i sprawdzę jeszcze jutro po trzech dniach. Myślę, że jest to zbyt duży spadek napięcie, a akumulator kupiłem nie cały rok temu Varta silver 85Ah i 800A rozruchu. Upływność prądu na poziomie 0,02A przy włączonym alarmie, ładowanie 14,4V. Codziennie dojeżdżam do pracy 25km w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widze nic złego, akumulator samochodowy jest zbudowany z 6 ogniw ołowiowo-kwasowych połączonych szeregowo. Każde ogniwo generuje siłę elektromotoryczną równą 2,1 V. Cały akumulator generuje zatem napięcie znamionowe równe 12,6 V w stanie spoczynku.

Akumulator jest rozładowany wtedy kiedy napięcie na biegunach spadnie do 1,8V, czyli 10,8 V.

a te 14,4 V to masz podczas pracy silnika, czyli ładowania akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy silnika, napięcie mierzone na klemach. Z tego co wiem to akumulator który ma 12,4V należy podładować. Jakie są u Was spadki napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś by się chciało to proszę zmierzcie jaki macie spadek napięcia po jednym dniu i po dwóch dniach jak auto stoi na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek napięcia to jedno, może być znaczny - chodzi o to żeby natężenie prądu było solidne - od tego zależy również efektywność aku w niskich temperaturach. Więc dla pełnego zobrazowania należałoby zmierzyć zarówno napięcie jak i natężenie prądu amperomierzem cęgowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam po nocy 12.2-12.3 V , mam go podładować prostownikiem ? Ładowanie alternatora 14.4 V . Auto pali "na dotyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam po nocy 12.2-12.3 V , mam go podładować prostownikiem ? Ładowanie alternatora 14.4 V . Auto pali "na dotyk"

Bardzo dobre napięcie, na pewno nie ma potrzeby doładowywać akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam po nocy 12.2-12.3 V , mam go podładować prostownikiem ? Ładowanie alternatora 14.4 V . Auto pali "na dotyk"

Bardzo dobre napięcie, na pewno nie ma potrzeby doładowywać akumulatora.

To cieszy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam po nocy 12.2-12.3 V , mam go podładować prostownikiem ? Ładowanie alternatora 14.4 V . Auto pali "na dotyk"

nie ma potrzeby, jest :good:

Dzięki :good:

Dodam że to jeszcze ORI aku z MOLL'a i siedzi w tym aucie od 11.2004 r. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że to jeszcze ORI aku z MOLL'a i siedzi w tym aucie od 11.2004

To jeszcze trochę pożyje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz auto na dworze to ok. W temperaturze ok +20 st napięcie nie powinno być niższe niż 12,5V, jeśli jest poniżej to należy podładować akumulator bo ma mniej niż 70% swojej pojemności. O to mi chodziło, żeby podać jakie macie napięcie po nocy lub dwóch dla porównania i jak rozrusznik kręci przy takim napięciu. Pytałem bo nigdzie nie można znaleźć takiej informacji, a na pewno może się przydać w celu porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...