Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Objawy uszkodzonej turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Problem jest następujący: na 4 i 5 biegu max obroty jakie wykręcam kończą się na 3 tys... ok 110-120 km/h i szybciej nie chce. Czy to mogą być objawy uszkodzonej turbiny?

Dodam, że na biegach 1-3 osiągam max obroty tj. ok 4,5 tys czyli do odcięcia. Diagnostyka nic nie wykazuje, wymieniłem olej i dodatkowo filtr powietrza i paliwowy. Tyle wiem.

Jakieś podpowiedzi?

Opublikowano

wygląda na to wpada w tryb awaryjny ... dziwne tylko że nie wykazuje przeładowania :mysli:

Opublikowano

Jak Adam napisał dziwne że nie ma błedów na vagu z reguły tryb awaryjny zostawia bład w kompie

Opublikowano
  • Autor

Skoro tak to podepnę się jeszcze raz.

A jeżeli to faktycznie tryb awaryjny to jakie są szanse zeby go przestawić na normalny?

Opublikowano

Na początek powiedz jaki masz silnik, AHU czy AHH?

Opublikowano
  • Autor

AHU kolego, już uzupełniłem poprawnie w profilu

Opublikowano

najlepiej :vaglogi: :vaglogi: i wrzuć do odpowiedniego działu tylko czy pogoda na to pozwoli generalnie jeśli byś rozruszał sztangę turbiny jest film na forum jak to wygląda w dziale diagnostycznym i wydłubał katalizator przegonił autko trochę może obejdzie sie bez wyjmowania turbiny i czyszczenia ale najlepiej zrób te logi

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nareszcie kawałek suchego asfaltu. Oglądałem filmik jak robić te logi na blokach 003 i 011

I faktycznie zostawiło błędy na VAG-u. Pokazało błąd:

00575 Ciśnienie w kolektorze ssącym - różnica w regulacji.

Czyli albo wężyki dziurawe i ciągnie lewusa albo zawór N75 siedzi. Tyle wyczytałem na forum. Czy na podstawie logów będzie można sprawdzić czy N75 jest ok czy nie? Czy trzeba go wymienić?

Opublikowano

albo zapieczone łopatki w turbinie przeważnie zrobisz logi będzie coś można powiedzieć

Opublikowano

najlepiej :vaglogi: :vaglogi: i wrzuć do odpowiedniego działu tylko czy pogoda na to pozwoli generalnie jeśli byś rozruszał sztangę turbiny jest film na forum jak to wygląda w dziale diagnostycznym i wydłubał katalizator przegonił autko trochę może obejdzie sie bez wyjmowania turbiny i czyszczenia ale najlepiej zrób te logi

kolega ma AHU a tam turbina jest bez zmiennej geometri wiec co Ty tam chcesz czyscic? :gwizdanie:

ja bym podmienil N75 i zobaczyl co wtedy bedzie sie dzialo

Opublikowano
  • Autor

Jaka jest lokalizacja tego N75? Bo chyba w każdej wersji jest inaczej a nie znalazłem opisu... da się go wymienić bez podnoszenia albo kanału?

Opublikowano

Faktycznie kolega masz rację przecież to silnik AHH ma zmienną geometrię mój faul :hi:

Opublikowano

Jaka jest lokalizacja tego N75? Bo chyba w każdej wersji jest inaczej a nie znalazłem opisu... da się go wymienić bez podnoszenia albo kanału?

da sie go wymienic bez kanalu. znajduje sie z lewej strony oslony rozrzadu moze znajde jakas fote zaraz gdzie on jest

Opublikowano

Jaka jest lokalizacja tego N75? Bo chyba w każdej wersji jest inaczej a nie znalazłem opisu... da się go wymienić bez podnoszenia albo kanału?

Podmień z n18 :wink4:

Opublikowano

Jaka jest lokalizacja tego N75? Bo chyba w każdej wersji jest inaczej a nie znalazłem opisu... da się go wymienić bez podnoszenia albo kanału?

Podmień z n18 :wink4:

w AHU sie nie da... tak mozna zrobic tylko w AFN :gwizdanie:

Opublikowano

Jaka jest lokalizacja tego N75? Bo chyba w każdej wersji jest inaczej a nie znalazłem opisu... da się go wymienić bez podnoszenia albo kanału?

Podmień z n18 :wink4:

w AHU sie nie da... tak mozna zrobic tylko w AFN :gwizdanie:

A no tak :doh1:

Opublikowano

1389526764.jpg

Uploaded with ImageShack.us[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 15:50_________________________________________________zaznaczylem strzalka gdzie znajduje sie n75

Opublikowano
  • Autor

tak tak znalazłem dziada ;P 3 wężyki + 2pionwa wtyczka. Jutro będę miał nowy, ale zanim go założę spróbuje wyczyścić stary i podpiąć. Kolega tutaj fajnie to opisał i niektórym osobom się udało, podaję link:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=67926

Opublikowano

Kolego daj znać czy poszło to gładko i jaki efekt końcowy :wink4: u mnie też n75 daje po d*pie i chcę się wziąć za niego.

Opublikowano
  • Autor

Zabieram się powoli za N75 a w miedzy czasie wrzucam logi 003 i 011 może tutaj ktoś zajrzy do analizy.

011.jpg

003.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.