Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Przeprowadzenie kabla z wnętrza samochodu do akulumatora - jak ?


Furtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam anglika i chciałbym oto taki przełącznik :

KI9K6Dg8.jpeg

Zamontować do środka i nim kontrolować dodatkowe światła u mojej ślicznej, tylko muszę doprowadzić prąd z pod maski do przełącznika a później go zawrócić pod maskę.

Mam Anglika więc pewnie jest na odwrót ale ogólnie pewnie to samo, idzie przejść jakoś obok bezpieczników ? nie mam pojęcia :/

Pomożecie ?

Obrazki były by pomocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły hebel, wiekszych nie było, , przeprowadz zaslepkami pod kolumna kier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hie hie :) to pasuje do dziurki 12,5 mm :)

Więc malutkie to będzie i schowane ładnie :)

Dzięki za odpowiedź :notworthy: pewnie tak zrobię

A pytanko jeszcze jedno mam :)

jeśli potrzebuje 12V do zasilenia jednej lampki to potrzebuje 2 przełączników aby każdy przełącznik zasilał jedną lampkę ?

i chciałbym aby jeszcze miał taki sam włącznik podświetlenia neonków w samochodzie :)

Czy mogę zrobić aby dopływ prądu był do przełącznika jeden a z niego rozgałęzienie na w sumie 4 lampki ? po około pewnie każda 12V

Kurka nie znam się :/

Zależy mi również na tym żeby komputer mi nie wywalał błędów jakichś niepotrzebnych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko jeszcze jedno mam :)

jeśli potrzebuje 12V do zasilenia jednej lampki to potrzebuje 2 przełączników aby każdy przełącznik zasilał jedną lampkę ?

i chciałbym aby jeszcze miał taki sam włącznik podświetlenia neonków w samochodzie :)

Czy mogę zrobić aby dopływ prądu był do przełącznika jeden a z niego rozgałęzienie na w sumie 4 lampki ? po około pewnie każda 12V

To ile w końcu masz tych lampek? Masz jeden przełącznik jeśli chcesz żeby się zapalały wszystkie lampki na raz to wystarczy jeden przełącznik a jak maja się zapalać osobno wtedy dajesz kolejne wyłączniki. Błędy zapalają się tylko wtedy jeśli ingerujesz w instalację np zmiana żarówek na led a tu ciągniesz nową instalację więc żaden błąd się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem prymitywny szkic :) nie przestraszcie się :kox:

rWqHU0J4.jpeg

I teraz pytania :)

1. Gdzie idzie minus ? od baterii ? Nie ma połączenia z przełącznikiem ? W przełączniku są tylko dwie blaszki z tego co widzę, czyli wchodzący plus i wychodzący

2. Co zrobić z tymi pozostałymi kabelkami (Niebieski Ciemny) ? Do uziemienia z nimi ?

3. Chciałbym założyć bezpiecznik 1 lub więcej. Gdzie i jakie ? Przed panelem czy już za ?

Teraz co dokładnie instaluje w samochodzie:

Dwa przełączniki ON/OFF : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110438886429&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_616wt_905

Lampki : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270563829864&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

Neony : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250731043399&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123#ht_1715wt_1139

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość dla mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Z wykształcenia jestem mechanikiem, nie elektrykiem (jednak w zawodzie jestem kim innym ;-)), lecz może pomogę....

AD. 1. Wolne końcówki lampek i neonów łączysz z minusem akumulatora. Możesz albo poprowadzić przewód albo z masa samochodu połączyć. Jak tobie wygodnie. Pewniej jest poprowadzić przewód... Tutaj minus nie idzie przez przełącznik.

AD. 2. Nie wiem, o jakich mówisz pozostałych kablach, ale jeżeli neony i lampki mają po 2 kable i jedne z nich podłączasz pod "+" to oczywiste jest, że drugie pod "-"

AD. 3. Tutaj musisz (wg mnie oczywiście) obliczyć ile prądu będzie ciągnęło te 4 urządzenia. Napięcie ich masz - to 12V. Moc ich będziesz miał w specyfikacji ich. Musisz poszukać wzoru na obliczenie ile to będzie ciągnęlo prądu w "A" i taki bezpiecznik z pewnym zapasem wstawić pomiędzy akumulator a włączniki. Jeżeli to wszystko jest na LEDach, to myślę, że nie wiele i zapewne bezpiecznik 1A będzie OK.

PS. Ampery obliczysz - musisz ilość Watów ( moc całkowita Twoich lampek i neonów) podzielić przez ilość Voltów (czyli 12V).

Np.:

jeśli masz lampkę o takich parametrach 3W 12V, to natężenie prądu w amperach wynosi: 3 / 12 = 0,25 Ampera i taki bezpiecznik trzeba zastosować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...