Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Siła pełzania w multitroniku ?


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz kolejny. Otóż w dniu dzisiejszym miałem taką nieciekawą sytuację. Musiałem szybko wybiec z auta i gdy zatrzymałem samochód zaciągnąłem ręczny i wybiegłem na moment z niego zapomniałem wrzucić na P. Zostawiłem auto na D i po powrocie do auta po ok 1 min. zobaczyłem że auto stoi na D i wcale nie ujechało do przodu ! I teraz moje pytanie jaką siłę ma tzw. pełzanie ? Podkreślę ze nie mam problemu z pełzaniem na płaskim terenie ale mam problem z adaptacją i dość stromymi górkami jak pisałem kiedyś w innym wątku auto ucieka mi do tyłu tak jakby adaptacja miała za mało siły utrzymać auto. Czy może mi ktoś coś poradzić bo nie wiem już co mogę jeszcze zrobić aby było dobrze. Dodam że w skrzyni brak błędów , w silniku również MVB10 OK , MVB11 OK MVB12 0,870A 0,730A 0,270A

MVB65 5,0 0,0

oto link do wcześniejszego wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154226.msg1943237#msg1943237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na recznym rusza ale bardzo powoli zreszta pod stroma górke mi rusza nawet sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj zależy od tego jak jest nagrzane autko . Jeżeli jest zimne to nasze autko nie będzie pełzać , a tak po za tym to lepiej nie zostawiaj zrobionego na "D" i zaciągnięty ręczny , bo jeszcze ci skrzynia padnie . W takim przypadku autko chce pełzać , ale jeżeli ma nacisk duży , np. zaciągnięty ręczny , to pełzanie nie ma tyle siły żeby uciągnąć auto , jeżeli dodasz samemu gaz to wtedy jest oczywiste auto ruszy . A to co poprzedni użytkownik napisał , że autko podjeżdża pod lekka górkę , to prawda , lecz naprawdę pod lekką . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinien pełzać pod górkę i na zaciągniętym ręcznym. Ja bynajmniej tak mam.

Obchodzę się z tą skrzynią jakby była z porcelany i każdego dnia zastanawiam się kiedy zaczną się problemy :confused4:

Chyba za dużo złych rzeczy naczytałem się na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura co sie ma uszkodzic? na recznym ? to jak zapakujesz ludzi do auta w 5 osob i masz ruszac pod gorke kazesz im wyjsc ?? wszytsko jest juz napisane, pełzanie sie reguluje, najlepiej zrobic adaptacje od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym D i zaciągniętym ręcznym auto nie powinno ruszyć bez wciśnięcia gazu (a już tym bardziej pod górkę).

Carpa - wg. mnie zachowanie, które opisałeś jest poprawne i nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinien pełzać pod górkę i na zaciągniętym ręcznym. Ja bynajmniej tak mam.

Obchodzę się z tą skrzynią jakby była z porcelany i każdego dnia zastanawiam się kiedy zaczną się problemy :confused4:

Chyba za dużo złych rzeczy naczytałem się na jej temat.

Kurcze, też mam multitronica i czytając kolejne posty na forum koncentruję się często w czasie jazdy na pracy skrzyni.

Jak na razie wszystko jest super ok ale jak się człowiek naczyta to później siada lekko na psychę.

Oby było ok

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz mały moment , wiec obawy tez sa "mniejsze" ale tak czy owak jest to skrzynka specjalnej troski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze kochany to masz problem , musisz sobie kupic autko na 2 osoby i bedziesz mial spokoj , a nie piszesz o jakis recznych ! Zrob na P . I stoi sobie ladnie autko , a ty wymyslasz jakies D na zaciagnietym recznym , jak by ci nie bylo wygodniej zrobic na P !

I juz nie badz taki madry z tym ze osoby maja wyjsc z auta , ja ci probowalem pomoc tylko i wez przestan chlopie .

A jak te twoje osoby ktore przewozisz sa takie grube to masz wielki problem , w papierach powinienies miec napisane ile wynosi najwieksza pokownosc auta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...