Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z ABS


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam problem z ABS-em. Sprawa wygląda następująco: Zapaliły mi się kontrolki ABS i CZERWONY migający wykrzyknik. Okazało się, że tylne lewe koło się blokuje i źle czyta prędkość koła. rozebrałem zacisk (wymieniłem uszczelki tłoczka i gumki ochronne). Zacisk został naprawiony. Koło już nie hamuje. Teraz po całej sprawie pozostało mi to, iż ABS załącza się przy hamowaniu częściej niż zwykle (na mokrej , na suchej powierzchni, jak mu się umyśli). Dodatkowo przy hamowaniu z taki ABS -em ściąga go delikatnie na prawo.

P.S. Po naprawie zacisku nie włącza się już żadna lampka ABS. Niby wszystko działa poprawnie, a jednak. Proszę o rady.

Myślicie, że wystarczy wyjąć i wyczyścić czujnik lewego tylnego koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz druga strone i wszystko wyczysc

sprawdz odległosc czujnika od koronki 0.6-0.8mm

sprawdz tez stan zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyczyszczone, koło się już nie grzeje. Odległość impulsatora prawidłowa. Przejechałem 400km i znowu się zaczeło. ABS włączył się na suchej drodze, po jakimś czasie zapaliły się kontrolki (ABS+czerwony wykrzyknik) i do kolejnego odpalenia. Błąd na kompie to 512. Skasować się nie chce. Może pomoże odłączenie akumulatora? Drugą stronę też przejrzałem... Co ma zawieszenie do ABS, whacze po wymianie, amorki bielsteina (nowe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki to jest dokładnie błąd

same 512 nic nie mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten sam problem. Przednie czujniki wymienione, wszystko wyczyszczone. ABS włącza się niezależnie od nawierzchni przy hamowaniu jak prędkość osiąga 30km/h. Bład też mam ten sam i tez nie mogę go wykasować. Wydaje mi się że problem zaczął się po wymianie całego przedniego zawieszenia (komplet). Może to kwestia komputera? Chyba czeka mnie wizyta w ASO :( A do tej pory wyciągnąłem bezpiecznik i jeżdżę bez :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zle ustawione odległosci czujnika od koronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...