Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zwiększyc moc w 1.9 Di 55 kW


szpak

Rekomendowane odpowiedzi

witam !! jak juz wiecie, mam A4 w dieslu i tylko 75 koników, od kilku osób dowiedziałem się ze mozna wyciągnąć z tego motorka 110 KM. Nie znam sie na tym, nie wiem jak to sie robi (jakies chipy sie wstawia?) czy to jest zdrowe dla silnika wyciskac z niego więcej niz dała fabryka ?? prosze o jakies wsakzówki i ile wynosi takie podrasowanie silnika. PEACE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Naturalnie można zwiększyć moc i moment bezpiecznie dla silnika zakładając, że jest on w dobrym stanie, nie ma wielkiego przebiegu i, że zrobi to ktoś z głową. Myśle, że samym chipem ciężko będzie Ci osiągnąć te 110KM.

Wskazówki zrób to u fachowców i nie oszczędzaj na tym, chyba VTG było by najlepszym rozwiązaniem. Ceny od 1400 do 2300 mniej więcej w zależności od zakładu.

Dwa linki o Twoim silniczku:

KLIK1

KLIK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !! jak juz wiecie, mam A4 w dieslu i tylko 75 koników, od kilku osób dowiedziałem się ze mozna wyciągnąć z tego motorka 110 KM. Nie znam sie na tym, nie wiem jak to sie robi (jakies chipy sie wstawia?) czy to jest zdrowe dla silnika wyciskac z niego więcej niz dała fabryka ?? prosze o jakies wsakzówki i ile wynosi takie podrasowanie silnika. PEACE :wink:

jak to sie robi...wyciaga się komputer z samochodu puszka plastikowa po prawej stronie,nastepnie otwiera komputer, zgrywa seryjny program,modyfikuje i wgrywa do komputera.nic nie trzeba wstawiac ważne aby modyfikacj dokonac u profesjonalisty

najbliżej masz do najlepszego specjalisty od tdi www.tdi-tuning.pl Mastersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzisiek

ja mam z kolei mały dylemat mam 1.9 tdi 110 km i niewiem czy autko z 96 roku jest jeszcze sens chiptuningowac też bym chciał mieć te 145 km czy ile tam się da wycisnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei mały dylemat mam 1.9 tdi 110 km i niewiem czy autko z 96 roku jest jeszcze sens chiptuningowac też bym chciał mieć te 145 km czy ile tam się da wycisnąć .

przyjedz do mnie zrobimy diagnoze,i bedzie wiadomo zawsze można dlubnac delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc ze 110 samy programem srednio 140km,spalanie przy spokojnej jezdzie do 0,5 litra mniej przy sportowej do 0,5 wiecej,jesli ktos dba o silnik to wytrzyma,sprawdza sie:wtryski,turbine,przeplywomierz i jeszcze kilka rzeczy,dobrze zmierzyc moc na rolkach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam takien autko jak ty i mam pytanko czy one mają turbinkę bo różne opinje słyszałem

Mają turbine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam10, a to sam nie mogles zajrzec pod maske :?:

Czy nie znasz sie i nie wiesz jak wyglada :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam takien autko jak ty i mam pytanko czy one mają turbinkę bo różne opinje słyszałem

Mają. To normalne TDI, tyle że turbinka słabiej dmucha ... silnik typowo obliczony na milion km ... :wink:

wtryski tez maja inne ....

chyba bardziej ekonomicznego TDI nie dało sie wpakowac do A4 .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...