Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Słabe hamulce


zenonw

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od jakiegoś czasu borykam się z słabymi hamulcami :wallbash:(twardniej hamulec ,brak skutecznego hamowania) do tego problemu dochodzi jeszcze ,sporadyczny problem braku mocy ,sprawdzona pompa podciśnienia ,wszystkie przewody i łączniki gumowe, zostało tylko do sprawdzenia serwo .

Znalazłem coś takiego na forum . http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18296

Czy ktoś spotkał się z tym problemem w audi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak serwo do sprawdzenia moze woda gdzies podeszla :mysli: sprawdz w podszybiu czy czasem nie jest zamarnieta w woda

poczytaj tu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=47779.75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam wode w serwo...

plyn na pewno masz OK - nawet nie pytam

ostatecznosc - to zaciski hamulcowe... moze tloczki sie przycinaja, czy cos... ale watpie w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vacuum pompa , sprawdzona , podciśnienie prawidłowe, tarcze i klocki wymieniałem w lutym , tylne tarcze miałem strasznie pordzewiałe i wcale nie chciały się przetrzeć ,od początku miałem wrażenie że hamulcami coś nie tak ,ale 99% mojej jazdy to miasto (zakorkowane) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej, że sprawdziłeś i jest ok,vacum ok,węzyki ok więc kombinujemy dalej co może być, do tego pordzewiałe tylne tarcze, może powietrze w układzie? Wymiana płynu i porządne odpowietrzenie na pewno nie zaszkodzi, no i jednak bym pompie vacum się przyjrzał najlepiej podminić na inną.A jak pracuje gruszka na turbo może ona ma dziurę w mebranie i przez nią spada podciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa vacum była podmieniana ,a co do gruszki od turbo to przed zaworem N75 jest zaworek i jak ściągam przewód to słychać że jakieś ciśnienie tam jest ale ? :mysli: Mnie zastanawia dlaczego latem takiego problemu z hamulcami niema a jak są mrozy to porażka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa vacum była podmieniana ,a co do gruszki od turbo to przed zaworem N75 jest zaworek i jak ściągam przewód to słychać że jakieś ciśnienie tam jest ale ? :mysli: Mnie zastanawia dlaczego latem takiego problemu z hamulcami niema a jak są mrozy to porażka .

Woda w serwie jedyna rzecz co mi przychodzi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...