Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] 3,0 V6 wzrost spalania


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od kilku dni znacznie skoczyło mi spalanie. Do tej pory w mieście mieściłem się w granicach 13-15l a teraz nagle 18l, analogicznie w trasie. co to może być? Nic nie robiłem. Dolałem takiego płynu do przeczyszczenia układu zasilania paliwem STP (0,5l na cały bak paliwa). I jeszcze dolewałem oleju ostatnio, mam teraz stan ponad maximum, czy może to mieć wpływa na spalanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturą płynu chłodniczego, 90 czy może 70-80, bo to wpływa na spalanie....

Co do oleju ponad max, jeśli to niedużo to olej sprawę, przegoń parę razy porządnie to zechla

natomiast jeżeli sporo ponad MAX to trzebaby odessać bo może uszkodzić katalizator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturą płynu chłodniczego, 90 czy może 70-80, bo to wpływa na spalanie....

Co do oleju ponad max, jeśli to niedużo to olej sprawę, przegoń parę razy porządnie to zechla

natomiast jeżeli sporo ponad MAX to trzebaby odessać bo może uszkodzić katalizator...

Temperatura płynu chłodniczego ma być około 90 stopni =/- 1-2 stopnie.

Olej nie może być powyżej max - sprawdzasz poziom w taki sposób, że po jeździe stawiasz auto na prostym i czekasz jakieś 15 minut.

Potem sprawdzasz - na miarce poziom oleju powinien być tak mniej więcej o 1/2 do 3/4 miarki - jeżeli jest powyżej max to niedobrze i natychmiast trzeba go ściągnąć trochę, bo ciśnienie może wywalić uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdzę jeszcze raz poziom oleju dokładnie

2. paliwo tankowałem raczej dobre (Shell)

3. co do sond lambda, to jak by padła to wywalić powinno checka, a nie ma żadnych błędów

Pozostaje mi na razie obserwacja tematu, chyba, że macie jeszcze jakieś inne pomysłu

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. paliwo tankowałem raczej dobre (Shell)

3. co do sond lambda, to jak by padła to wywalić powinno checka, a nie ma żadnych błędów

Tomek

2. dobre, nie dobre - z jednego zbiornika Orlenu

3. Bzdura - wcale nic musi wyskoczyć na vagu, że jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc sprawdziłem stan oleju, jest w normie (pod górną kreskę). Pomyślałem sobie, że auto ma 105kkm i nie miało wymienianego filtra paliwa. Więc umowiłem sie na piątek na wymianę, koszt 35zł za filtr i 15zł za wymianę (RS Serwis Wrocek). Zobaczę jak po tym sie zachowa. Jak nie to przyjrzę się tematowi sond lambda (swoją drogą to przegięcie, że jest ich aż cztery!!). No i jeszcze zrobię myk, zatankuję na full zbiornik i policzę spalanie z proporcji, a nie z kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem

interesują cie tylko sondy przed katalizatorem

sondy za katami są tylko do sprawdzania stanu katalizatora - czytać: nie biora udziały w ustalaniu mieszanki

reasumując: masz dwie przednie sondy do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podpiecie sie pod temat ale problem mam podobny , tylko silnik 2.4V6 , spalanie ok. 23l/100 , wymienilem sondy i przeplywke i nic sie nie zmienilo , moze macie jakies sugestie ?? oczywiscie olej i ifltry tez wymienione :(

max możliwe że któryś wtryskiwacz leje ci jak z kranu...trzeba sprawdzić AFR - czy masz dostep do Vaga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podpiecie sie pod temat ale problem mam podobny , tylko silnik 2.4V6 , spalanie ok. 23l/100 , wymienilem sondy i przeplywke i nic sie nie zmienilo , moze macie jakies sugestie ?? oczywiscie olej i ifltry tez wymienione :(

max możliwe że któryś wtryskiwacz leje ci jak z kranu...trzeba sprawdzić AFR - czy masz dostep do Vaga??

Pewnie ze tak , z checia bym to sprawdzil ale nikt mi nie podsunal konkretnej pomocy :) Powiedz tylko co i jak sprawdzic i dzisiaj to zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max możliwe że któryś wtryskiwacz leje ci jak z kranu...trzeba sprawdzić AFR - czy masz dostep do Vaga??

no właśnie może u mnie to samo jest, czyli coś z którymś wtryskiwaczem nie tak. VAGiem to się da sprawdzić??

Da sie na pewno , tylko nie wiem ktory kanal i czy dynamiczne czy statyczne :( Pomozcie nam hehehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...