Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pływajacy samochód


genzo80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem wątków związanych z moim problemem ale żaden nie wydał mi się odpowiedni wiec postanowiłem zapytać a mianowicie problem wygląda następująco. W czasie jazdy po asfalcie auto prowadzi cię super ale wystarczy że napada świeży śnieg i samochód jadąc prędkością powyżej 50 km/h zaczyna pływać po całym pasie i jest niestabilne. Pierwszy raz mam samochód z napędem na 4 kółka wiec czy napęd Quattro możne powodować takie pływanie na jezdni. czy możne jakiś inny system powoduje takie zachowanie?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej szerokości masz koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyzej ma na mysli problem moze lezec w stanie bieznika oraz szerokosci laczka. Zaleznosc jest taka iz im szerszy kapec tym bardziej auto prowadzi na koleinach ktorych u nas nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same objawy co genzo80 tylko moja lalka jest bez quattro, amory i sprężyny oki, sprawdzone na szarpakach, żadnych luzów-stuków (oponki klebery nówki 195/60 ciśnienie ok)samochód tak zachowuje się tylko na specyficznej nawierzchni gdy na równej drodze pojawi się choćby niewielki kawałek zmrożonego sniegu lub tkz. ciniutki język lodowy :confused4:, podejrzewam :mysli:, że na jesieni jak zmieniałem sprężyny z progresywnych na standardowe mechanik nie ustawiał zbieżności z tyłu ale pewność będę miał jak jutro zrobię całkowitą geometrię :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki są prawie nówki kupione w zeszłym sezonie rozmiar 205/55 pozostaje mi sprawdzić reszte podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój spec od zawiechy posprawdzał mi zbieżność , tak jak przypuszczałem tył do regulacji. Teraz po ustawieniu lalka śmiga jak po torach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po świetach udajemy się na sprawdzenie zbieżność i ewentualne jej poprawienie i zobaczymy jak bedzie się zachowywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...