Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] AFN zgasł podczas jazdy i nie zapali


Jani

Rekomendowane odpowiedzi

wymienialem 2tyg temu w afn kompletny silnik(oczywiscie nie w swoim)

900zł silnik

Caly koszt zadnych uszczelek itp.

Aha kompletny to znaczy że ze starego wszystko przekladalem pompe turbo,a silnik byl goly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Dzis odebralem audike od mechanika. Wymienial zawory,szklanki,planowanie glowicy uszczelke itd itd + nowy rozrzad+pompa wody+swiece zarowe i wziol wsumie 1500zl + kupilem olej i filtry. Wszystko było by okey tylko mechanik powiedział mi że pada pompa i że na ciepłym ciężko pali. przyjechalem od niego. audika chodzila 2 godz. zeby sie to podocieralo wszystko troche. no i zgasilem ja i juz nie zapaliła.

Zaznaczam, że wcześniej nie miałem żadnego problemu z odpalaniem.Czy to mozliwe zeby tak pompa padla z dnia na dzien ? Czy raczej coś źle poskładali?? Aha i niewiem czemu ale cały czas mruga mi kontrolka od żarowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remontuj :cool1:

koszt regeneracji głowicy około 500-600 zł

materiał i robota to następne tyle o rozrządzie nie ma mowy bo w silniku używanym również trzeba go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga,kontrolka swiec oznacza blad w ECU

Słuchajcie, na Vag-u wywaliło takie błędy:

00542 - Needle lift Sensor (G80)

30-00 - Open or Short to B+

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

31-00 - Open or Short to Ground

00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62)

30-00 - Open or Short to B+

00527 - Intake Manifold Temperature Sensor (G72)

30-00 - Open or Short to B+

00550 - Start of Injection Regulation

17-10 - Control Difference - Intermitten

Błędy wykasowałem, niestety błąd 00550 się powtarza.

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie się to czyta, koledzy radzą żeby kupić drugi silnik, bo pasek pękł prawie jak w serwisie...

Mechanior może sprawdzić silnik przed montażem - i co zobaczyć???

Co do nieodpalania - można się było domyślić że źle kąt ustawili, nawet VAG Ci to mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie. Kupic silnik trzeba dac z 1000zl, przelozenie silnika z 400 zl + i tak rozrzad nowy trzeba kupic, a dotego nie wiadomo na jaki silnik trafimy.

A tutaj za 1500 zl wiem co mam, i wtej cenie mam jeszcze wymieniona pompe wody i swiece zarowe.

A co do tego kąta wtrysku to trzeba zpowrotem rozrzad sciagac zeby go ustawic ?

Ja podejrzewałem,że mogło to wyglądać tak,że gdy byly odpiete czujniki to mechanik wlaczyl zaplon i wywalilo bledy do ECU, on ich niemiał czym wykasować i być może błąd od czujnika temp. uniemożliwił zapalenie silnika i mechanik niewiedząc co jest grane zaczął majstrować przy pompie (bo mi mówił coś w stylu że ją podkręcił bo słabo auto palilo). Możliwe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co masz,ze silnika nie mozesz odpalic,ja wychodze z zalozenia ze po takich,,kapitalnych'' remontach nigdy nie bedzie OK.Zawsze jakies problemy,i nie jest to juz fabryka,jak ktos silnik rozkladal,potem wycieki cuda wianki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy mechanik sprawdził "klin"na wale... napewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie logi zrobić żeby było coś wiadomo ?

w bloku 000 BS poz 2 pokazuje wartosc 255. tak wiec pompa do regulacji,tak ?[br]Dopisany: 30 Styczeń 2011, 09:59_________________________________________________ponadto zauwazylem ze przy odpaleniu na zimnym silniku odrazu włącza się wentylator.

Pomoze ktos ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do regulacji ką wtrysku, a jeden wentylator powinien chodzić cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co masz,ze silnika nie mozesz odpalic,ja wychodze z zalozenia ze po takich,,kapitalnych'' remontach nigdy nie bedzie OK.Zawsze jakies problemy,i nie jest to juz fabryka,jak ktos silnik rozkladal,potem wycieki cuda wianki itp.

Znajomy robił taką kapitalkę i nic złego mu się nie dzieje. Nie bierze oleju śmiga jak talala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do regulacji ką wtrysku, a jeden wentylator powinien chodzić cały czas

Uspokoiłeś mnie :) Tylko,ja pół dnia czytam forum i z tego co wyczytałem, kąt wtrysku niema znaczenia na ciepłym silniku? Chyba,że jednak tak spora różnica robi swoje ? A i powiedz mi jeszcze czemu nie moge na Vagu zmienic dawki startowej paliwa? mam cos 38. a jak bym nie zmienił to nie zapisuje zmian..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwila u tego mechanika i mowil ze rozrząd złożył na znakach na blokadach tylko pompa byla przestawiona na max.w str.silnika.Ale nie ruszal tego. Mozliwe ze wczesniej ktos zle ustawil na kole o zabek a potem zeby bylo szybicej to przestawil na pompie. no i teraz jak jest dobrze na znakach ustawione to na pompie pitoli bo jest na max przesunieta. jutro bedziemy patrzyc na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy kąt wtrysku się znacznie nie zmienia bo możliwe że klin na wale powiedział papa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak - u mnie był wytrzepany klin i na kole zamachowym to była różnica 2 zębów.

auto odpalało masakrycznie dobre 30s trzymania kluczyka w poz.startowej kręcenia rozrusznika az w koncu dizel załapał jak napompował paliwa w cylindry ,ale odpalił.

gdy odpalił to puszczał takiego siwego bąka ze szok i do tego nie miał mocy, jechał jakby chciał a nie mógł.

co do przestawiania się rozrzadu - często bywa ze wyślizgane jest kolo pompy wtryskowej i pasek nawet nowy potrafi przeskoczyc.

na bank okaże się ze rozrząd jest przewalony ale mechanik zawsze może powiedzieć coś innego żeby sobie lipy nienarobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...