Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak tylnego spryskiwacza, leci do środka .....


Kornas

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

Od połowy zimy mam problem, nie działa mi tylny spryskiwacz i czuć płyn w kabinie.

Poczytałem trochę na forum i znalazłem, że w B5 wypina sie złączka po lewej stronie auta, przy otwieraniu bagażnika.

Więc dziś postanowiłem wszystko rozebrać, jakie było moje zdziwienie jak w śród mnóstwa kabli elektrycznych nie znalazłem wężyka do spryskiwacza....

Upewniłem się, że problem jest gdzieś w okolicy przodu kabiny bo jest mokro pod dywanikiem. Niestety nie udało mi się ustalić miejsca wycieku..

Może, ktoś z Was spotkał się z tym problemem i wie gdzie mam szukać usterki w B6 z 2004 roku ?

Z góry dziękuję za pomoc i życzę Wszystkim Wesołych, Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego narodzenia ;)

Kornaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz plastikowe nadkola z lewej strony i sprawdz przi zbiorniku[br]Dopisany: 24 Grudzień 2010, 15:47_________________________________________________wężyk dochodzi w rurce karbowanej ,jak go nie ma to mógł się ułamac na zgięciu. rozbierz na klapie tapicerke ,niech ktoś włączy spryskiwacz a ty obserwój gdzie leci płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy w B6 jest tak samo jak w B5 ale ktoś miał taki sam problem na forum. Koło pedału sprzęgła po lewej stronie jest plastik trzeba go odkręcić i tam jest pare przewodów i jest rurka od spryskiwacza tylnej wycieraczki pewnie sie wypieła i teraz leci wszystko pod nogi :) wiem ze tak jest B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi...

Właśnie czytałem, że w B5 tak jest, ale niestety rozebrałem cały boczek przy sprzęgle (odkręciłem nawe stopkę pod noge) i lipa.

Psikam i nie widać jak leci..... a pod dywanikiem się pojawia ;/

Buko, leci do środka do kabiny, gdyby poszło w nadkolu to chyba by wylatywało na zewnatrz, dobrze mysle ?

Przy klapie jest ok, wężyk jak ta lala ;)

Ktoś wie jak dokładnie idzie wężyk w B6 przez kabinę ?

Gdzie są złączki ?

Pozdr.

Kornas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem został rozwiązany??[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 20:06_________________________________________________Pytam bo mam ten sam - tylny spryskiwacz nie działa. Przy włączaniu spryskiwacza słychać pracę silniczka, ale nie ma efektu. Zdjąłem nadkole i znalazłem jeden niepodpięty wężyk, ale nic z niego nie leciało (miał wyjście obok lewego progu).

2011314_086.jpg

Poszukałem drugiego końca i znalazłem go na podszybiu - niestety również do niczego nie przymocowany, a obok króciec połączony z serwem. Nie wiem, czy to jest związane z moim spryskiwaczem, ale bez względu na to chciałbym wiedzieć do czego służy i jak powinno być podłączone:

2011314_097.jpg

Pokusiłem się jeszcze o wykonanie zdjęcia zbiorniczka pod nadkolem oraz od spodu, zastanawiam się czy to drugie miejsce z obejmą powinno być puste jak u mnie?

2011314_102.jpg

2011314_099.jpg

Proszę o wsparcie

[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 20:34_________________________________________________Przyznam się bez bicia, że niestety nie znalazłem dziś czasu (zaczęło padać), żeby rozebrać tapicerkę w klapie i sprawdzić czy płyn tam dochodzi - mogę jedynie powiedzieć, że nie widać, żeby gdzieś się wylewał.[br]Dopisany: 28 Maj 2011, 20:37_________________________________________________no i chyba przypadkiem sam znalazłem, grzebiąc w dziale układ hamulcowy:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=134917.0

co niestety nie rozwiązuje problemu braku działania tylnego spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś rozwiązał problem tylnego spryskiwacza mam ten sam problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zdjąć dyszę spryskiwacza i wówczas spróbować. U mnie była przytkana, ale to był dopiero wierzchołek góry ... :mysli:. Przytkały ją resztki powłoki galwanicznej z ośki mechanizmu wycieraczek - jej środkiem płyn przechodzi z pod klapy na zewnątrz. Zwiększony luz na oście powodował dostawanie się płynu do środka mechanizmu wycieraczek i dalej na klapę bagażnika (w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej). Efektem były ogniska korozji - więc skończyło się na wymianie mechanizmu (używka) i odczyszczeniu i zaprawek na klapie. Jak dobrać się do mechanizmu w razie w:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138700.0

przy okazji można się zastanowić na modem na wycieraczki z Q5 :cool1:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=122629.0

Pozdro for all :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...