Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z wskazaniem poziomu paliwa


tomik882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W audi A4 1.9TDi 116PS z 2000 roku mam prolbem ponieważ wskazówka poziomu przekłamuję o 1/4 baku. Czyli np. jeżeli wleje mu pół zbiornika on pokaże 3/4 zbiornika. Pomóżcie proszę

pewnie już było trochę takich tematów :szukaj::wink4:

jak u mnie naleję do pełna, wskazówka jest sporo poza skalą,

ale sygnalizacja rezerwy działa bdb więc olałem temat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy kolego ten sam problem. Ja tez kiedy zaleję do pełna pokazuje mi sporo poza kreską.

A rezerwa również działa poprawnie

ja zawssze lałem pod sam korek, wskazówka ruszała sie dopiero po przejechaniu ok 250km

z początku chciałem to naprawić, ale w sumie temat olałem.

kiedyś znlazłem temat, jak to naprawić, więc jak poszukasz to znajdziesz

jakbyś to naprawił, daj znać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno bede chciał się za to zabrać bo jesli chodzi o samochody to jestem pedantem wiec to zrobie w najbliższym czasie

pod względem technicznym staram się aby samochód był perfekt, ale dla mnie to jest kosmetyka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem a mnie takie rzeczy drażnią niestety....jeszcze gdyby z komputerm pokładowym było ok to bym olał sprawę jednak tam też pokazuje jakis kosmos bo moemntalne splanie jak i średnie pokazuje na poziomie ok 51 L/100km a zasięg 0km...wiec jazda na licznik niejest zbyt wygodnia. Poza tym jak się jeździ audi to niemożna się zachowywać jakby się miało auto na gaz i liczyć kilometry. Ja też zawsze leje pod korek jednak jest to pewnego rozdzaju wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W audi A4 1.9TDi 116PS z 2000 roku mam prolbem ponieważ wskazówka poziomu przekłamuję o 1/4 baku. Czyli np. jeżeli wleje mu pół zbiornika on pokaże 3/4 zbiornika. Pomóżcie proszę

do sprawdzenia/przeczyszczenia potencjometr czujnika poziomu paliwa w zbiorniku, ewentualnie problem z procesorem w zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać kolego, co tam mechanik zdziałał.... mam tą samą przypadłość i wydaje mi się, że przyczyna będzie taka jak pisali wyżej, czyli potencjometr czujnika poziomu paliwa w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś potencjometr w baku, silniczek w zegarach albo procek...jak naprawisz napisz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w swojej..na tescie zegarow vagiem,nie stala wskazowka na "12"..przestawilem wskazowke i jest ok :)..ale moze byc wywalone opragramowanie..u mnie grzebal ktos z cofaniem zegarow i spieprzyl wszystko..w Legnicy fachman wbil nowe oprogramowanie i wsio lata super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...