Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Po odpaleniu na FIS'ie pojawia się ikonka hamulca i gaśnie


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie (1,8T AEB 1997 r) Mam komputer i wyświetlacz Fis. Po włożeniu kluczyka świecą się wszystkie ikonki i gasną pojawia się na Fis OK i wówczas zapalam i natychmiast po odpaleniu zapala się na około 1 sekundę ikonka układu hamulcowego (ta czerwona z wykrzyknikiem w środku) zaraz gaśnie i wszystko jest OK. W czasie jazdy nie zapala się już żadna informacja czy ikonka o jakiejś niesprawności. Dodam że to zapala się tylko rano lub po długim postoju od około miesiąca. Od pierwszych chłodów.

Pynu hamulcowego jest w normie i nie ubywa.

Szto eta ? Miał ktoś coś takiego ? Nie zwracać na to uwagi ? Czy raczej coś z tym zrobić . Nie piszcie odpowiedzi typu jedź na VAGa - bo jak bym pojechał na VAGa - to bym Was nie pytał... :decayed: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to może być. Ja nie mam FIS-a ale mój brat ma. U niego po przekręceniu kluczyka pojawia się napis BREMS LICHT, po odpaleniu silnika dalej jest ten napis. Wystarczy nacisnąć lekko hamulec i ten napis gaśnie a pojawia się OK. Myślę że to komputer sprawdza czy działają światła STOP-u.

Dziwne jest to że u Ciebie samo gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporadycznie też tak bywa, tyle że nie gaśnie. Odpalam od nowa i jest OK

Gdy ta kontrolka się świeci to: ABS działa, hamuje dobrze, płyn oczywiście w normie, klocki i tarcze nowe, czujniki przeczyszczone.

Po wymianie hamulców z przodu problem wystąpił tylko raz. I też chyba podobnie jak u Ciebie: po dłuższym postoju, z rana i tylko przy ruszaniu....

WTF??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta a może to akumulator siada - stąd początek kłopotów od porannych chłodów :no:

Razem z wyżej opisanym pojawieniem się na krótko po rannym odpaleniu ikonki czerwonej (koła z wykrzyknikiem) pojawiło sie również zjawisko resetowania średniego zużycia paliwa i zerowanie jednoczesne licznika kilometrów - tak jakby za mały prąd rano popłynął przy odpalaniu - aż zresetował w/w zapisy :no: dobrze kumam czy też źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka naprawiona - po wymianie akumulatora to nawet radio nie jest wyciszane podczas zapalania silnika, a wcześniej nawet latem przygasało. Więć sprawdzone - teraz nic się nie zapala nie piszczy przy zapalaniu i nie resetuje się komputer. :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...