Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Świerszczenie z przodu silnika


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chyba audi mi umiera jak nie wyciek z pompy to teraz jakies dzwieki ;( ;( :wallbash: :wallbash: tragedia Panowie jak zaczeła sie zima po odpaleniu silnika w ujemnej temperaturze cos w okolicach z przodu silnika swierszczalo po 3 minutach juz bylo ok teraz niestety ten dziwny dzwiek caly czas slychac :wallbash: nieraz to byl tez dzwiek tak jak by nienasmarowanego lozyska heheh nie wiem jak to opisac poprostu po odpaleniu silnika ciagle slychac ten dzwiek oczywiscie przed samochodem w srodku nie slychac zauwazylem tez ze napinacz paska bardzo mocno drga :mysli: nie wiem jak powinno byc moze ma tak drgać? rozrząd wymieniany w pażdzierniku plus napinacz paska ten od alternatora i pasek nie mam pojecia co to moze byc ale pomozcie bo zawsze jak cos sie tak niewinnie zaczyna to potem audi stoi 2 tyg :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej napinacz paska wielorwkowego siada. Mialem to samo. W zeszlym roku jak robilem rozrzad to go tez wymienialem. Przejechane 25 tys i szlag go trafil. Kosztowal nie malo. Stwierdzilem ze nie ma sensu kupowac juz takiego drogiego skoro i tak sie rozwali znow. Podobno te napinacze dlugo nie wytrzymuja. Ja raz na tydzien potraktuje os rolki WD-40 i na troche mam spokoj od swierszczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to to tzn ze to jakis szajs to ja jutro jade do mechanika niech zobaczy i tez kupie tansze ale te w sumie wytrzymalo 3 miesiace :wallbash: tragedia chociaz duzo nie dalem bo jakies 140zl za ten napinacz panowie jeszcze troche i bende musial wziasc drugi etat zeby zarobic na czesci jak bende wymienial je co 3 miesiące :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to to tzn ze to jakis szajs to ja jutro jade do mechanika niech zobaczy i tez kupie tansze ale te w sumie wytrzymalo 3 miesiace :wallbash: tragedia chociaz duzo nie dalem bo jakies 140zl za ten napinacz panowie jeszcze troche i bende musial wziasc drugi etat zeby zarobic na czesci jak bende wymienial je co 3 miesiące :slina:

:shocked:

U mnie dzwoni/wydaje dziwny dźwięk intercooler :kwasny: wystarczy go ręką dotknąć żeby umilkł, przynajmniej u mnie te gumowe mocowania pewnie podziękowały za współpracę :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to to tzn ze to jakis szajs to ja jutro jade do mechanika niech zobaczy i tez kupie tansze ale te w sumie wytrzymalo 3 miesiace :wallbash: tragedia chociaz duzo nie dalem bo jakies 140zl za ten napinacz panowie jeszcze troche i bende musial wziasc drugi etat zeby zarobic na czesci jak bende wymienial je co 3 miesiące :slina:

140 zl to wlasnie ten tanszy. Ja za swoj dalem 250zl i tez tak samo padl :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super i co tu teraz zrobic tańszy czy droższy :mysli: ale twoj chociaz 25 tys dzialal a mój moze 4 tys :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem na forum ze jesli sie zakreci tym wiatrakiem to jesli zaraz przestanie sie obracac to jest zatarte u mnie jak zkrece nim to jeszcze ze dwa obroty zrobi nie wiem czy dobrze robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też wymieniłem ten napinacz u mnie jest ten plus że nie mam tego sprzęgła na alternatorze ale jak wymieniacie to od razu nowy pasek i nie jakieś podróbki tylko contitecha nie jest wiele droższy a orginał a za napinacz też płaciłem 250 zl .Z wymianą zapłaciłem w boschu 400zł . podobno nie jest wskazane żeby jeździć tak długo bo ponoć kiedy pęknie to potrafi ten pasek się w kręcić w rozrząd i na robić bałaganu tak słyszałem od mechanika a le nie wiem na ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno wiecie co wczoraj dokladnie sie przysluchalem to teraz ma dzwięk jak by cos dzwonilo niewiem :mysli: raz piszczy raz dzwoni :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurka nie ciekawie musze to zobaczec u siebie[br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 20:16_________________________________________________exe wiesz co u mnie tez ta rolka tak wibruje jak na filmiku który jest w twoim wątku do którego dales link tzn ten napinacz przed wymiana tak drgal i po wymianie tez tak wlasnie zaczął drgac i te piszczenie czy tez dzwonie czyli jakiś szajs ten napinacz czy cos skopane jest przy silniku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wyczytałem, że jak poleje się wodą na pasek i wszystko cichnie to na 99% tłumik drgań skrętnych (u mnie cichnie).. spróbuje skombinować jakaś używkę z dobrego źródła.

Marcin, a u Ciebie napinacz paska chodzi jak w tym filmiku w moim wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry moze za glupie pytanie ale jesli wymienie kolo pasowe alternatora to napinacz i pasek tez musze zmienic jesli maja moze po 3 tyskm zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem, po nowym roku wymieniam tłumik drgań skrętnych od rozbitego AHU bo i tak nie wygląda ok, jak nie pomoże to to wymienię koło pasowe alternatora, na reszcie mam ok, 1,5 tyś km od 17 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem Panowie, tylko z AFN... napinacz wymieniony na oryginalny z ASO - nawet nie pytajcie o cene... Było okej przez 2 dni, teraz znów świerszczy... to moje pierwsze autko i dopiero powolutku zaczynam poznawać podstawy dotyczące tego, co w środku, także wybaczcie ;) jeśli koło pasowe alternatora to to, co z alternatora wystaje i pasek wprawia to w ruch, to właśnie u mnie to koło drga, więc z tego co piszecie pewnie to jest przyczyną... wiecie może, na ile $ się nastawiać za taką przyjemność? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...