Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z uruchomieniem silnika


Waldek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpaleniem silnika zapali i gaśnie i przy tym strasznie dymi, wczoraj wszystko było ok a dzisiaj nie chce odpalić, nie kupowałem paliwa jeżdżę już przez kilka dni na tym samym, zmieniłem filtr paliwa i nic. Może ktoś podpowie co to może być ?

[mod]stosuj prawidlowy prefix silnika - prosze o przestrzeganie regulaminu Musashi[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na uszkodzona klape gaszaca lub zawor N239, podlacz VAG-a. jezeli nie masz, odepnij wezyk z silownika klapy gaszacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu jest ten wężyk ??????

poszukaj na forum gdzie jest i jak wyglada EGR i klapa gaszaca :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc już sprawdziłem, ale nadal nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do kogos z vagiem bo przyczyn moze byc wiele, kumpel mial ostatnio podobnie jak ty odpalil nie równo chodził dymił na bialo po czym zgasł, okazalo się ze była woda w ON. czyszczenie układu itd. oczywiscie paragon wyrzucił jak zawsze, a była by mozliwosc złozenia reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc już sprawdziłem, ale nadal nie działa

a dobry wężyk odłączyłeś? tam są 2... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odłączyłem ten dobry, bo od góry idzie drugi chyba gumowy [br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 17:11_________________________________________________padły wszystkie świece, jutro wymienię czy to może być przyczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odłączyłem ten dobry, bo od góry idzie drugi chyba gumowy [br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 17:11_________________________________________________padły wszystkie świece, jutro wymienię czy to może być przyczyna ??

moga byc i swiece, chociaz nie powinien gasnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to Vag, jak nic nie powie trzeba metoda prób i błędów szukać. Przyczyną może tu być skroplona woda w baku, zależy w ten czas ile masz paliwa w baku. Należało by wlać buteleczkę STP, bądź Xeramic, lub Xeramic Depresator (100ml) i go zalać ponownie po korek zupą ON. Następnie przeciągnąć przez 50km z rozwagą i zobaczyć na drugi dzień co odczynia silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i życzę wszystkie najlepszego w nowym roku. Samochód jest naprawiony, nie pomogła wymiana świec, nie znam fachowych określeń ale był zanieczyszczony zawór ERG na górnej części zaworu znajduje się mieszek, membrana i od tej membrany idzie oś przez zawór aż do rurki który drugi koniec jest przymocowany do korpusu silnika i własnie ta os się zatarła po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i życzę wszystkie najlepszego w nowym roku. Samochód jest naprawiony, nie pomogła wymiana świec, nie znam fachowych określeń ale był zanieczyszczony zawór ERG na górnej części zaworu znajduje się mieszek, membrana i od tej membrany idzie oś przez zawór aż do rurki który drugi koniec jest przymocowany do korpusu silnika i własnie ta os się zatarła po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. dziękuję za pomoc

czyli jednak uszkodzona klapa gaszaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzisiaj rano znowu wróciły te same objawy silnik gasnie, po odłączeniu wężyka silnik nie gasnie jest ok, nie wiem co mam teraz robić czy jeszcze raz czyścic ERG, prosze o radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...