Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BKE] kolizja - sandwich

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dzisiaj pech chcial ze dostalem sie swoja a4 w "kanapke" francusko japonska. Jadac spokojnie w Al. Jerozolimskich, zobaczylem, ze Pan w japonczyku (Mitsubishi Spacewagon) postanowl przetestowac swoje hamulce i moj reflex. Jedno i drugie zdalo egzamin bo i on sie zatrzymal w miejscu (pedzac wczesniej od swiatel spokojnie juz z ok 60 km/h) i ja nie "pocalowalem" (tak tak...dzisiaj jest dzien pocalunkow!!) jego zderzaka. Nasza zabawe postanowila popsuc Pani gnajaca za mna w Renault Clio. Chcac chyba uniknac zderzenia prostopadlego postanowila mnie ominac...zabraklo chyba ze 20 cm bo moj tylny zderzak, klosz, blotnika, lakier na tymże i klapa bagaznika przestaly ...ładnie wygladac. Impet byl tak duzy, ze moja audiczka wpakowala sie na wspomniane juz Mitsu łamiac sobie zderzak oraz ...robiac sobie dziure w nim (bosze co oni montuja w tych japonczykach, ktory niczym cookie monster odciął mi sporawa czesc tablicy rejestracyjnej!)...50 min czekania..Policja...pani w Clio winna....oswiadczenie od Pani z Clio o przyznaniu sie do winy, numer referencyjny protokolu stolecznej drogowki. I teraz zagwozdka...co robic?

czy brac rzeczoznawce i bawic sie w kosztorysowe zalatwianie naprawy tego no...juz 6 letniego auta w PZU (tam pani z Clio miala OC) albo bezgotowkowo oddajac auto do aso audi/vw - tu pytanie brzmi do ktorego w Warszawie (okolicach)? Viva...opinie masakryczne!, AutoUnia...pojecia nie mam o ludziach, Rowiński i Zasada...zagadka - nigdy nie korzystalem. Zastanawiam sie tez nad Gajewska z Chelmzynskiej (u nich robie coroczne przeglady BAU mojej audiczki)

Prosze o porade Kochani!!!

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Opublikowano

Takie ładne audi ... :wink4:

Póki co wybierz opcję kosztorysową. Z OC masz prawo praktycznie do "wszystkiego", a prawo jest po Twojej stronie.

Najważniejsze to: 0% amortyzacji i urealnienia, absolutnie wypłata w kwocie brutto, żadnych zamienników i brak obowiązku dokumentowania naprawy, a tym bardziej przedstawienia fv źródłowych, co jest absurdalnym wymogiem właśnie PZU.

Informuj o postępach :cool1:

Pozdrawiam

arielka

Opublikowano
  • Autor

Arielka,

po namysle i radach paru osob oraz przejrzeniu wszyskich mozliwych watkow na naszym forum, stwierdzilem ze oddam fure do ASO na bezgotowkowa. Ok..mozna by powiedziec, ze na alle-drogo kupil bym sobie sam czesci uzywane (moze trafilbym w kolor:)) znalazl zaklad blach-lakier. i zala zabawa zamknela by sie w 4-5 tys PLN. Reszte przytulilbym i cieszyl sie ze zarobilem pare groszy. Ale jak pojechalem do znajomego z VW, ktory zajmuje sie takimi sprawami, powiedzial mi bym sie w to nie bawil i wstawial do jakiegos ASO. Jedyne co mnie przekonalo to ich rekomendacja wymiany praktycznie wszystkiego lacznie z błotnikiem. Minusem jest to ze bede sie musial powozic z PZU w sprawie auta zastepczego. Wiadomo, trzeba udowodnic koniecznosc takiego wynajmu (jestem osobom pryw. a nie 1osob firma z autem na takąże). No ale wiadomo poczekam na potwierdzenie odpowiedzialnosci z PZU i biore auto z jakiejs wypozyczalni, ktora z PZU ma mozliwosc rozliczania rowniez bezgotowkowego.

I jeszcze jedna sprawa. Jak uderzylem w auto przede mna, to na tym mitsubishi zostala moja rejestracja... :kwasny: nie wiem ale chyba nadzialem mu sie na ta rurke w ktora wkreca sie hak holowniczy. Po ogledzinach okazalo sie ze mam wyciete pół cyfry 2 z mojej blachy. Wiem ze mozna za 53 zł dorobic duplikat (mam blachy z logiem UE wiec taniej) ale kogo w takim razie obciazyc kosztem? Zglosilem ta szkode do PZU ale nie robilem ogldzin bo zrobil to za nich mobilny z ASO Audi a PZU potwierdzilo to (maja jakas wspolna platforme), nie mniej jednak blach nie uwzglednil bo oni przeciez sie tym nie zajmuja. Wiem, ze z Urzedu Komunikacji dostane paragon z kasy fiskalnej za nowa blache i chcialem sie Ciebie zapytac jak to wyglada dalej? Wiem, ze z OC sprawcy moge w kazdej chwili domagac sie wyrownania strat/likwidacji szkod nawet kilka tyg po zgloszeniu szkody jesli takie zaistnieja. Nie mniej jednak nie wiem jak to zalatwic. 50 dych nie pieniadz...ale miec 50 dych a nie miec to juz 100:)

Opublikowano

Jeżeli samochód ma powyżej 3 lat, PZU z automatu daje zamienniki, nawet z OC ( wiem, że tak nie mogą robić, ale nagminnie to stosują)

Jeżeli serwisowałeś w ASO, przedstaw kopię wpisów w książce serwisowej, jeżeli nie masz, prawdopodobnie bedziesz musiał walczyć z PZU o ori części. :)

Opublikowano
  • Autor

Stanley, serwisowalem i serwisuje w ASO ale tam masz przeciez tylko info o wymianach olejow, filtrow, klockow i innych ekspoloatacyjnych rzeczach. Jaki to ma zwiazek z tym co moze zrobic PZU?

Opublikowano

Stanley, serwisowalem i serwisuje w ASO ale tam masz przeciez tylko info o wymianach olejow, filtrow, klockow i innych ekspoloatacyjnych rzeczach. Jaki to ma zwiazek z tym co moze zrobic PZU?

PZU narzuca zamienniki i tłumaczy to m.in. tym, że minimalizuje w ten sposób koszta naprawy itp itd

Masz już kosztorys z PZU? lub akceptację kosztorysu wykonanego przez ASO na częściach ori ?

Opublikowano
  • Autor

niestety jeszcze nie. Gdyz jak zasugerowano mi w Aso Audi PZU przyjmie do wiadomosci ich (czyli ASO) wycene. Czy zaakceptuje to juz inna sprawa. To samo potwierdzila infolinia PZU - ze niby oni, jako PZU, z tym ASO maja tzw platforme wymiany danych, i ze wystarcza im ogledziny i wycena ASO by sie odniesc do tego. Narazie czekam na potwierdzenie odpowiedzialnosci PZU. Pewnie to troche potrwa. Oczywiscie w miedzyczasie powinna byc wycena ASO na ORI czesciach. Dam znac jak bede juz cos wiedzial

Opublikowano

Jeżeli samochód ma powyżej 3 lat, PZU z automatu daje zamienniki, nawet z OC ( wiem, że tak nie mogą robić, ale nagminnie to stosują)

Jeżeli serwisowałeś w ASO, przedstaw kopię wpisów w książce serwisowej, jeżeli nie masz, prawdopodobnie bedziesz musiał walczyć z PZU o ori części. :)

Jak się zna swoje prawa to i naprawa 13 letniego samochodu jest wyceniana z uwzględnieniem nowych i oryginalnych części :wink4:

Tyle, że trzeba walczyć i pisać odwołania.

Opublikowano

Jeżeli samochód ma powyżej 3 lat, PZU z automatu daje zamienniki, nawet z OC ( wiem, że tak nie mogą robić, ale nagminnie to stosują)

Jeżeli serwisowałeś w ASO, przedstaw kopię wpisów w książce serwisowej, jeżeli nie masz, prawdopodobnie bedziesz musiał walczyć z PZU o ori części. :)

Jak się zna swoje prawa to i naprawa 13 letniego samochodu jest wyceniana z uwzględnieniem nowych i oryginalnych części :wink4:

Tyle, że trzeba walczyć i pisać odwołania.

najczęściej sprawa kończy się w sądzie :wallbash:

po 2 latach wygrywasz, ale idzie dostać w międzyczasie do głowy :sick3:

Opublikowano

W zimie zeszłego roku baba zaparkowała mi w tył A3 i nie było żadnych problemów.Rzuciłem kluczyki w Aso,wymienili wszystko na oryginał,najpierw z ubezpieczalni dali kwotę bezsporną a potem dopłacili róźnicę z faktury.A miała 5 lat.Także głowa do góry dobrze będzie.Z tytułu OC dużo możesz.

Opublikowano

W zimie zeszłego roku baba zaparkowała mi w tył A3 i nie było żadnych problemów.Rzuciłem kluczyki w Aso,wymienili wszystko na oryginał,najpierw z ubezpieczalni dali kwotę bezsporną a potem dopłacili róźnicę z faktury.A miała 5 lat.Także głowa do góry dobrze będzie.Z tytułu OC dużo możesz.

1. PZU ?

2. Jak sam napisałeś: w zeszłym roku

3. Jeżeli nie ma dostępnych zamienników danej części, naturalnie wchodzi oryginał

4. Szkoda, szkodzie nie jest równa :wink4:

pzdr

Opublikowano
  • Autor

wow. dzisiaj przez telefon dostalem kwote z wyceny ASO, ktora dostalo PZU.

prawie 17.000 z upustem 16% na czesci - kosmos!. Ciekawe co na to PZU i jaka oni zaproponuja kwote bezsporna. Wyczuwam klopoty w powietrzu.

Opublikowano

wow. dzisiaj przez telefon dostalem kwote z wyceny ASO, ktora dostalo PZU.

prawie 17.000 z upustem 16% na czesci - kosmos!. Ciekawe co na to PZU i jaka oni zaproponuja kwote bezsporna. Wyczuwam klopoty w powietrzu.

czyli ASO gdzie oddałeś samochód może mieć podpisaną taką umowę z PZU, że z uwagi na wiek auta, stosują upusty do cen części. ( chyba, że mają jeszcze coś innego...)

Jak pracowałem w Mercedesie, to mieliśmy tak skonstruowaną umowę z PZU...

Opublikowano

Będąc osobą fizyczną daruj sobie walke o auto zastępcze. Owszem możesz dostać ale tylko na czas naprawy (czas=roboczogodznom z kosztorysu naprawy) więc pewnie 1 dzień.

Stawiając auto do ASO ASO nie stosuje zamienników, w moim 10 letnim aucie miałem wymienianą maskę i błotnik na drugą sztukę po cenach katalogowych serwisu (akurat ASO Zasada). Maska 3500, błotnik 1500 plus malowanie.

Stanley piszesz

PZU narzuca zamienniki i tłumaczy to m.in. tym, że minimalizuje w ten sposób koszta naprawy itp itd

Wg. prawa auto ma zostać naprawione do stanu z przed stłuczki a nie z przed stłuczki ale na zamiennikach :no:

Było wiele razy na forum, Arielka powinnaś dostać VIP-a ze porady które dajesz u nas na forum. :good:

Opublikowano

Będąc osobą fizyczną daruj sobie walke o auto zastępcze. Owszem możesz dostać ale tylko na czas naprawy (czas=roboczogodznom z kosztorysu naprawy) więc pewnie 1 dzień.

Stawiając auto do ASO ASO nie stosuje zamienników, w moim 10 letnim aucie miałem wymienianą maskę i błotnik na drugą sztukę po cenach katalogowych serwisu (akurat ASO Zasada). Maska 3500, błotnik 1500 plus malowanie.

Stanley piszesz

PZU narzuca zamienniki i tłumaczy to m.in. tym, że minimalizuje w ten sposób koszta naprawy itp itd

Wg. prawa auto ma zostać naprawione do stanu z przed stłuczki a nie z przed stłuczki ale na zamiennikach :no:

Było wiele razy na forum, Arielka powinnaś dostać VIP-a ze porady które dajesz u nas na forum. :good:

Kolego:

ja dobrze wiem co mówi prawo, pisze jakie są fakty i co robi PZU :)

Opublikowano

Tak Tak Tak ale,

ale wstawiając do ASO życzysz sobie jak to mówi Dżoana Krupa Oridżinalne części i :hi::decayed: :decayed: prawda?

Opublikowano

Tak Tak Tak ale,

ale wstawiając do ASO życzysz sobie jak to mówi Dżoana Krupa Oridżinalne części i :hi::decayed: :decayed: prawda?

to, czego sobie my życzymy, czasem nijak ma się do rzeczywistości :wink4: niestety :cool1:

Opublikowano

sobie jak to mówi Dżoana Krupa Oridżinalne części i :hi::decayed: :decayed: prawda?

to, czego sobie my życzymy, czasem nijak ma się do rzeczywistości :wink4: niestety :cool1

:good:

Tak jak pisała Arielka. Pilnuj swego. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Opublikowano

Arielka powinnaś dostać VIP-a ze porady które dajesz u nas na forum.

Arleta ma sporo wiedzy,którą potrafi się podzielić :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.