Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wymiana wałków


kuki23

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie musi miec duzo przejechane, w tych silnikach niestety walki wycieraja sie super szybko (taka wada). Jezeli poprzedni wlasciciel kupil i zalozyl jakies badziewie to nie dziwne ze znowu do wymiany.

Juz mówiłem ze sie wszystko wytrze jak nie bedzie miało smarowania. One nie wycierają sie z powodu złego materiału Tylko z powodu braku smarowania. Jak komuś sie wytarły i tylko je wymienił a nie wyeliminował wady dlaczego sie wytarły to za 10 tys ma je ponownie do wymiany. Tymi silnikami mozna zrobić naprawde wiele km tylko musi działać poprawnie układ olejowy.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem odme ,zaworki ,membrane w magistrali olejowej sciagalem miske olejowa zeby wyczyscic wszystko ioczywiscie walki popychacze pestki uszczelniacze zaworowe ,wtryski ,caly rozrzad pompa termostat ,alternator zrobiony wszystko pokolei pominolem dluzo zeczy non stop tylko do sklepu albo serwisu jeszcze pompa mnie czeka ale juz braklo czasu a jeszcze turbo czysszczenie ale dalej slabo ciagnie mysle ze wina pompy ciezko pali na cieplym i wlasnie pytalem wczesniej o oznaczenie pompy ja mam bx i pytanie czy bedzie b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się lepiej kup 5w 40 motula, kiedyś też lałem castrola 10W 40 potem mobil 10W 40 a teraz motul i tak już zostanie. Trochę drożej ale na pewno nie pożałujesz. Jeżeli będziesz przechodził z półsyntetyku na syntetyk to jeszcze kup płyn do płukania silnika motula lub LIQUI MOLY.

5W to też półsyntetyk :gwizdanie:[br]Dopisany: 09 Styczeń 2011, 20:30_________________________________________________dziwne z tymi Twoimi wałeczkami.... ja mam 235kkm i nic się z nimi nie dzieje (wymiana oleju max. 15kkm 5W40 VALVOLINE DURABLEND)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbym zastosowac z literka koncowa b czy musze miec bx mam manualna skrzynie

Kolego juz ci napisalem wyzej, ze B=BX

Mozesz wstawiac

Roznicy w tych pompach nie ma to jest ta sama pompa tyle ze B jest to fabrycznie nowa a BX jest zamiennik z ASO. Sprawa wyglada nastepujaco. Jak bedziesz kupywal w ASO pompe bedziesz musial swoja oddac (czyli ta B co masz) lub zaplacic kaucje, dostaniesz w zamian w ASO BX.

B = Nowa

BX = Zamiennik

X na koncu oznacza czesc na wymiane

Musze tylko dodac, ze zamiennik nalezy rozumiec tutaj jako czesc na wymiane a nie zamiennik jakiegos innego producenta.

Pompa, ktora oddajesz do ASO (B) zostanie kompletnie rozebrana i z nowymi czesciami zostanie komus sprzedana jako BX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co napisalem wyzej? :wallbash

BX jest zamiennik z ASO.

BX = Zamiennik

X na koncu oznacza czesc na wymiane

Zamiennik,zamiennik i jakieś pierdoły.

Pompa zregenerowana przez ASO (tak naprawdę przez nie wiadomo kogo),sprzedawana w cenie nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz w swoim aucie bx[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 21:08_________________________________________________panowie pytanie czy pompa wtryskowa ma cos wspolnego ze auto grzechocze glosno chodzi po wymianie walkow grzechocze strasznie kuzynowi o wiele ciszej chodzi i czy kat wtrysku ma tez wplyw jak mam na -[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 18:57_________________________________________________a jeszcze pali mi przy spokojnej jezdzie 13 liter on to jest masakra juz mnie te auto pograza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, jak masz zle ustawiony kat wrysku bedzie ci grzechotal.

Wstaw logi to popatrzymy gdzie blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie wstawie bo wyjechalem z kraju jak wroce to zmienie pompe ustawie kat wtrysku i jade do jakiegos magika wgra mi program na 180koni kuzyn ma wgrane byl na hamowni i ma tyle wtym ze zalozone ma niby turbo od 180 ale naprawde idie mu te auto piekni pozazdroscic [br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 20:57_________________________________________________witam zona byla dzis moim autem na komputerze gosc jej powiedzial ze dawka pakiwa jest zadluza 6mg co o tym sadzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...