Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Jaka instalacja gazowa


Playa Hater

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie furka jak w temacie a4 b6 AMB 1.8t tip quattro seria 163.2 KM 248.5 Nm jest po modzie 191KM 293.5 Nm chchialbym zalozyc instalacje gazowa.Co doradzacie? Chodzi mi bardzo dobra cicha bezproblemowa...dzieki pozdrawiam

chodzi mi o prinsa lub LR zadnego staga i inne badziewiaki

prosze o porady ktory jest lepszy cichy w pracy,itp

prosze jeszcze o jakis namiar do dobrego instalatora w kielcach lub okolic

dzieki bardzo panowie i pozdrawiam :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam u siebie w AEB Landi Renzo Omegas na reduktorze IG1 Turbo, wtryskiwacze MED biały, butla w kole 51 lub 52 litry. Założyłem ten zestaw ze względu na planowany chip - instalacja ma spory zapas bo w okolice 240-250 PS'ów. Jest bezawaryjna, przeglądy co 15 tyś. kilometrów, gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów. Niektórzy uważają, że wadą tej instalacji są głośno pracujące wtryskiwacze - dla mnie to nie przeszkadza, przy zamkniętej masce praktycznie niesłyszalne, tylko takie cykliczne cykanie. Mają za to opinię niezniszczalnych i niezawodnych.

Co do Prinsa to opinie są podzielone. Jest to bardzo droga instalacja i praktycznie to chyba tylko w kilku miejscach w PL montowana a więc serwisowanie jest trochę problematyczne.

Co do zakładów to poszukaj na stronie landirenzo.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie furka jak w temacie a4 b6 AMB 1.8t tip quattro seria 163.2 KM 248.5 Nm jest po modzie 191KM 293.5 Nm chchialbym zalozyc instalacje gazowa.Co doradzacie? Chodzi mi bardzo dobra cicha bezproblemowa...dzieki pozdrawiam

chodzi mi o prinsa lub LR zadnego staga i inne badziewiaki

prosze o porady ktory jest lepszy cichy w pracy,itp

prosze jeszcze o jakis namiar do dobrego instalatora w kielcach lub okolic

dzieki bardzo panowie i pozdrawiam :shocked:

czemu piszesz, że stag i inne firmy to badziewiaki? Skoro to tylko producent sterownika a na jakość instalacji wiele innych rzeczy ma wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebadziewiaki spokojnie :mysli:

jeździ troche auto 2xx PS na Stagu i spokojnie to daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdecydowany na prinsa

stagg odpada

szukam tylko dobrego instalatora prosba o pomoc

swietokrzyskie(kielce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmien decyzje na Landi Renzo :wink4: albo staga na dobrych gratach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu

LE lepszy????na pewno glosniejszy

wstyskiwacze led wala jak bocian

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 12:45_________________________________________________LR lepszy????

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 12:46_________________________________________________niestara technologia vs prins[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 12:47_________________________________________________landi na jakich podzespolch ogarnie ten silnik?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu

LE lepszy????na pewno glosniejszy

wstyskiwacze led wala jak bocian

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 12:45_________________________________________________LR lepszy????

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 12:46_________________________________________________niestara technologia vs prins[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 12:47_________________________________________________landi na jakich podzespolch ogarnie ten silnik?????????

Przeczytaj mój post, który napisałem na początku - tam masz cały setup LRO, który bez problemu powinien ogarnąć Twój silnik. Pytanie - jak masz zrobiony soft? Jeśli wtryskiwacze benzynowe są zapętlone przy max bucie to każda instalacja może mieć problem z ogarnięciem silnika. Wtedy to już musi być naprawdę ogarnięty gazownik, żeby Ci to wystroił (sterownik LR Omegas ma taką możliwość ale jej ustawienie jest dosyć czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty).

Do dźwięku wtryskiwaczy można się przyzwyczaić - przy zamkniętej masce nie są takie głośne. One maja być wydajne i niezawodne. Zawsze możesz zażyczyć sobie Keihiny (kiedyś były oferowane w zestawach LR tylko nie wiem czy w tej chwili są oferowane, musisz zapytać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz też założyć Keihiny i staga na reduktorze co obsluży bez problemu 200km. Pozatym te głosne Medy słyną z niezawodności niewiem czy niesa nawet trwalsze od Keihinów.

Jezeli zapetlaja ci sie wtryski benzynowe to Stag tez ma mozliwość prelaczenia na benzyne przy obciązeniu np 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie bardzo

podjade jutro i pogadam jeszcze o LR i Prinsie

musze szybko podjac decyzje

prosze piszcie jeszcze co myslicie o tych instalkach

stag odpada

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 17:27_________________________________________________ciekawe czy juest taka mozliwosc w prinsie

mozliwość prelaczenia na benzyne przy obciązeniu np 90%

czy w LR

??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to LR Omegas nie podpiera się benzyną. Przełącza się na benzynę jeśli siądzie ciśnienie gazu poniżej ustawionego progu lub temp. gazu/płynu będzie zbyt niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiedz Mi dlaczego od razu skreślasz Stag'a ? tylko nie pisz : bo mi odradzali itp. konkret techniczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag odpada

Ale żes sie uparł podaj choć jeden racjonalny argument, bo ja ci powiem że mozliwości staga nie odbiegaja od LR czy prince a BRC to chyba nieda sie porównac nawet na kożyść Staga a cena jest jaka jest:) konkurencyjna.

kolego powiedz Mi dlaczego od razu skreślasz Stag'a ? tylko nie pisz : bo mi odradzali itp. konkret techniczny :)

Popieram też chciałbym usłyszeć jakis konkret a nie paplanine gaziaży. Prince najlepszy dlaczego? bo gaziaz ma podpisana umowę prowizyjną? albo nie umie nic innego wystroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pisze że nie chce staga to po prostu nie chce i tyle.

ja też nie zakładałem staga tylko brc bo miałem już staga w innym aucie.

na brc 1,8T pali mi mniej niż 1,6 100KM w seacie i jak na razie nie ma problemów a po 30000km instalka na stagu już coś sie chrzaniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie z tym dobrodziejstwem BRC i jeżdzeniem po Stagu jak niewiecie co to jest Stag wiec sie nie wypowiadajcie w ten sposób jak kolega wojci. Pozatym przy mocy kolegi nawet nie powinien myslec o BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia mojego jeżdżenia po Stagu bo przez pewien czas było ok, jest to bardziej kwestia tego kto zakłada tą instalację i tego, że gdy jest ona na gwarancji to trzeba ją serwisować w określonym zakładzie a jeśli ludzie nie do końca mają pojęcie o tym to wtedy robi się takie a nie inne nastawienie.

Ja opisałem tylko moje odczucia, BRC wybrałem ze wzgl. na firmę zakładającą tę instalację, myślałem o Stagu ale niestety w poprzednim aucie doszło do tego, że sam kupiłem sobie kabel i sam ją regulowałem, zazwyczaj zaraz po wyjechaniu z serwisu gazu, bo autem nie dało się jechać. Ale nie twierdzę, że STAG jest złą marką, problemy są tylko wtedy kiedy za instalacje bierze się ktoś, kto nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to, jeśli zabiera się ktoś kto powinien :) ja u mojego gazownika miałem do wyboru wszystkie wiodące marki na rynku, Stag, LR,BRC itp. Wybrałem Stag'a bo był najtańszy i z tego co czytałem i tak ma aż nadto opcji które 1.8 T nie wykorzystuje. założyłem wtryski Magic Jet'y i reduktor Magic 3 ze względu na to, żeby nie musieć kombinować przy jakiejkolwiek modyfikacji. Powiem jedno zrobiłem 10 tys km. na Stag'u i auto nawet nie szarpło/kichło itp. Więc jeśli jeździ spoko to po co miałem płacić więcej za np. BRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...