[B5 AFN] Klima na krótko

knipex

Mam problem z klima,tzn. na vagu pokazuje,ze czujnik walniety i nie puszcza gazu.Wymienilem czujnik i pokazuje ten sam blad.Czujnik sprawdzony i jest sprawny.Meczylem sie od wiosny z ta klima.Bylem na kilku warsztatach.Rozryli auto.Pourywali co nieco i nic nie naprawili.Klima w tamtym roku dzialala a po ubieglej zimie juz nie puszczalo gazu.Dodam,iz uklad jest szczelny i klima zostala wiosna nabita.Przy koncu,tzn.gdy nastaly upaly podlaczylem sprezarke na krotko i zamontowalem wylacznik w szoferce ale przy takiej konfiguracji daje na full zimno.Oczywiscie lepsze takie rozwiazanie jak zadne w upalne dni ale chcialbym w koncu zrobic tak jak powinno byc.

P.S.

Błędu nie mozna usunąć.

Może nie czujnik walnięty tylko podłączenie czujnika :mysli: czyli przerwa w obwodzie.

podmień panel klimatronika

gościu od klimy mówił że kiedyś mieli taki przypadek a komp pokazywał że to czujnik

Musze dorwac kogos z takim panelem i sprawdzic bo nie che kupowac jezeli to nie jest to.[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 12:40_________________________________________________Podmienilem panel klimatronika i przez dwa dni nie wywalalo tego czujnika i do tego przedtem byl blad napiecie dmuchawy swiezego powietrza sporadyczne ale niestety znowu pokazaly sie te dwa bledy.Dodam,ze czujnik takze wymienilem.

Juz nie wiem co robic.Moze ktos ma jakies pomysly.

prawdopodbnie instalacja sprawdz kostke jest ona pod pokrywka ktora trzyma zbiorniczek od wspomagania tam bedzie kostka ktora idzie dalej przez pas przedni az do czujnika w chlodnicy klimy

Kolego te kostke to ja juz dawno wymienilem.Bodajze jakos w czerwcu ubieglego roku.Do tego wymienilem kabel od sprezarki.Moglby ktos sprawdzic na ktorych pinach kostki od czujnika wysokiego cisnienia klimatyzacji(sa cztery)po wlaczeniu klimy jest prad?

To chyba nie zostaje nic innego jak pruć wszysko i sprawdzac kable.[br]Dopisany: 14 Luty 2011, 16:58_________________________________________________Problem rozwiazany.Wymienilem panel bo okazalo sie,ze byl nie z tego wozu. Zostal tylko blad zapetlenie silnika.[br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 13:03_________________________________________________Do tego wymieniłem wiatrak klimy bo buczal a tym wszystkim elektrykom,mechanikom i elektronikom @#$%^&* w @#$%^&* i @#$% ich pies w tych ich garażach.

Najlepszy klub to A4.klub.pl :decayed:

Nie podpinaj sprężarki na krótko bo ją zatrzesz lub rozwalisz sobie cały układ zbyt wysokim ciśnieniem! :wink4:

czasami w celu sprawdzenia trzeba zrobić "partyzantkę" :naughty: