Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] Wycieki a4 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czy możecie mi pomuc chodzi o to ze mam wycieki i płynu chodzącego i oleju wstawię parę fotek jak możecie proszę o numery Czesci chodzi o ten wodny pozdrawiam

i jak sie nazywa ten przewod wodny co idzie od silnika do chyba nagrzewncy w samochodzie sa 2 jeden mi przecieka[br]Dopisany: 02 Styczeń 2011, 15:20_________________________________________________http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/791971f156727cee.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef4b4cf8a7873f96.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8a84a9b5be4ae6e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/411a6ab230935124.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef36ac164089e632.html

Dzieki za pomoc

Opublikowano

płyn chłodniczy leci z tego czarnego króćca, cena w ASO, to jakieś 35 zeta (sporo roboty z wymianą)

a olej może lecieć spod uszczelki pokrywy zaworów

Opublikowano
  • Autor

uszczelka nowa i ciągle cieknie a nie wiesz jak nazwać dokładnie ten króciec?

Opublikowano

uszczelka nowa i ciągle cieknie a nie wiesz jak nazwać dokładnie ten króciec?

06B 121 132 E - kołnierz w pierścieniem uszczelniającym.

Co do oleju, to musisz wytrzeć silnik i jakimś lustereczkiem sprawdzić po odpaleniu. Może też przepuszczeć uszczelka pod nastawnikiem faz rozrządu (napinaczem łańcucha)

Opublikowano
  • Autor

oki dzieki popatrze.

Opublikowano
  • Autor

no jest problem bo ten olej nie wiem skąd sie bierze wszystko czekam na wyciek

Opublikowano

ogolnie uturbione silniki benzynowe nie sprawdzaja sie na dluzsza mete..jakby nie patrzac to ten silnik jest przesilony tak jakby a to przez turbine wlasnie

Opublikowano

ogolnie uturbione silniki benzynowe nie sprawdzaja sie na dluzsza mete..jakby nie patrzac to ten silnik jest przesilony tak jakby a to przez turbine wlasnie

tak tak... przesilony...

facepalm.gif

Opublikowano

te silniki to nawet 150km to zadużo. wszystko w nich umiera. podobnie jak w 2.0tdi

Opublikowano

Wszystko w nich umiera ? No jeżeli maja przebieg rzędu 500k km to nie dziwie się :) I jeździ się nim i przyspiesza znakomicie :naughty: przy spalaniu pb 10-11 /100 w mieście :naughty:

Opublikowano

na moje oko

- uszczelka pokrywy (dodaj w tym miejscu jakiegoś uszczelniacza) nawet serwis zaleca na zagięciach

- przetarta obudowa od łańcucha

- uszelka napinacza łańcucha

to do oleju. zdejmij obudowe silnika i porób więcej zdjęc. bardzo prosty sposób do sprawdzenia wycieku w tym miejscu. komórka w dłoń i nakręc film z lampa a potem to obejrzyj :tongue4:

co do wycieku płynu na kołnierzu wymień oring i bedzie ok ( wymiana tego tragedia !!!!) oring około 35 zł

dymiano pomysl czasem jak coś napiszesz :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

DZIEKI będę WALCZYL JAK BEDZIE JAKIES WOLNE

Opublikowano

U mnie lało z pod nastawnika, pokrywy i z pod krućca płyn uciekał. Kruciec był sparciały.

A co do żywotności tych 1.8T to przy 180tyś miałem padniętą przepływkę, zawór DV, padła kolejna cewka i nieszczelności wyżej opisane. Jak by tego było mało to był problem z wypadającymi zapłonami ,padła pompa oleju a teraz nastawnik wałka (napinacz) mówi mi PAPA. Taki mały przegląd bo do tej pory to tylko olej był zmieniany wraz z filtrami no i świece zapłonowe.

Opublikowano

na moje oko

- uszczelka pokrywy (dodaj w tym miejscu jakiegoś uszczelniacza) nawet serwis zaleca na zagięciach

- przetarta obudowa od łańcucha

- uszelka napinacza łańcucha

to do oleju. zdejmij obudowe silnika i porób więcej zdjęc. bardzo prosty sposób do sprawdzenia wycieku w tym miejscu. komórka w dłoń i nakręc film z lampa a potem to obejrzyj :tongue4:

co do wycieku płynu na kołnierzu wymień oring i bedzie ok ( wymiana tego tragedia !!!!) oring około 35 zł

dymiano pomysl czasem jak coś napiszesz :thumbdown:

Potwierdzam wypowiedź kolegi.. wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów na nową na zagięciach przesmarowałem bardzo cieniutką warstewką uszczelniacza i przykręciłem pokrywę zaworów - wszystko tym samym momentem w moim przypadku to było ok. 24 Nm.

Po przeprowadzonej operacji problem zniknął.

Powodzenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.