Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Oklejenie grila folią


adr1018

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar okleić grill w audi a4 b6 tylko nie wiem czy lepiej taką folią http://allegro.pl/3m-folia-carbon-audi-a3-s3-a4-s4-rs4-a6-s6-rs6-a8-i1396469936.html czy lepiej w czarny mat. Kolor auta to grafit jak w podpisie

Proszę o sugestie i spostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejałem czarnym matem grill maski i grill dolny ori i jest git.

Karbon bym sobie odpuścił.

Dzisiaj będę oklejał grilla dolnego s-line .Tylko folię gównianą kupiłem i ciężko jest ale powoli i da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejałem czarnym matem grill maski i grill dolny ori i jest git.

Karbon bym sobie odpuścił.

Dzisiaj będę oklejał grilla dolnego s-line .Tylko folię gównianą kupiłem i ciężko jest ale powoli i da rady.

Obejrzałem sobie u ciebie w profilu i wygląda super ten czarny mat. A jak wyjąć ten grill w zderzaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczujesz palcami taki wypustki do odgięcia i powoli ciągnąć do siebie. Wyszło bez komplikacji. Więcej się dzisiaj naszarpałem z wyjęciem s-line.

Wrzucę fotkę jak okleję tego grilla[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 19:58_________________________________________________

SAM_1156.jpg

15 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny efekt :good: długo się zastanawiałem folia czy malować ale widzę że folia daje rady. Długo jeździsz z tą folią ? Jak reaguje na myjnie i myjki ciśnieniowe nie ma bąbli itp ? Masz może jakiś link do Twojej folii albo takiej którą uważasz za dobrą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogę powiedzieć ,że nie opłaca się malować.

Okleiłem przód kilka miesięcy temu i jest git. Nie sądzę aby szybko spłowiało ale na pewno wszystko zależy od folii.

Myję auto karcherami i nic się nie dzieje. Na bank szybciej zejdzie lakier.

Przy oklejaniu miałem trochę niedociągnięć, bąbelków ale większość chowa się pod kratką.

Poza tym kto to będzie oglądał z 20 cm. Chyba ,że kogoś potrącimy :) .

Folię kupiłem na Allegro jako termoplastyczną ale to straszne gówno. To samo mogłem kupić w sklepie za rogiem 5 razy taniej ( oracal) .Można kupić folię wylewaną, która już w ogóle będzie super ale strasznie droga jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczujesz palcami taki wypustki do odgięcia i powoli ciągnąć do siebie. Wyszło bez komplikacji. Więcej się dzisiaj naszarpałem z wyjęciem s-line.

Wrzucę fotkę jak okleję tego grilla[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 19:58_________________________________________________

SAM_1156.jpg

15 minut roboty

Efekt super a jak się znudzi można ściągnąć a po malowaniu nić już się nie zrobi[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 13:55_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tniecie tą folię i przyklejacie w kawałkach? Czy po prostu wycinacie taką ramkę i pod wypływem ciepła sama się układa do grill-a? :)

W kawałkach chyba żartujesz to przecież :audi::polew: :polew: :polew:

Wycinasz prostokąt z dużym zapasem i wtedy naciągasz na ramkę i oklejasz i co zostanie obcinasz[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 19:56_________________________________________________

:a4fan: Szukam i szukam nie mogę znaleźć zdjęć grafitowej a4 b6 z czarnymi grillami może ktoś ma to niech wstawi[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 19:58_________________________________________________ :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie polecam kupowania w necie folii.

Sprzedają to jako nie wiadomo co a to folia ,którą kupimy w każdym sklepie z artykułami reklamowymi dużo taniej, zatem zdecydowanie polecam poszukać folii u siebie w mieście.

Ja mam czarny mat firmy Oracal, ale jest jeszcze kilka dobrych firm produkujących folię.

Nie daje to jednak możliwości tak łatwego nakładania folii jak folia wylewana, która jest kur...wsko droga bo za metr chyba coś ok 100.

Folia ,którą okleiłem przy trochę większym wkładzie pracy niż przy folii wylewanej, w efekcie końcowym niczym nie różni się od wylewanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarny mat firmy Oracal, ale jest jeszcze kilka dobrych firm produkujących folię.

3M da radę? :mysli:

I czy to taka sama folia, jakiej używają np. do przyciemniania szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w gamie 3m będzie coś podobnego ale to zdecydowanie inna folia niż ta do przyciemniania szyb

Kurczę, faktycznie, to było głupie pytanie :embarrassed:

Bo generalnie 3M to w miarę porządna firma, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem taką do oklejania dekorów i przyznam że kolega musiał się napracować żeby to dobrze zrobić bo folia była mało plastyczna.

http://allegro.pl/folia-srebrna-czarna-bezbarwna-i1312741091.html

Też jest firmy oracle i teraz zastanawiam się nad zakupem jej do obklejania grilla tylko w macie co o tym sądzicie ? I dodam że mam ją dostępną dwie ulice dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam nie mogę znaleźć zdjęć grafitowej a4 b6 z czarnymi grillami

t276843_52542d056a0a581f.jpgt276844_33379510014-large.jpg

Czarny grill w tym kolorze to jakoś nie bardzo mi się widzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...