Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Jaki będzie efekt gdy zlikwiduję tylny tłumik


martini_dy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie teraz pomyślałem ze przy mojej modyfikacji na dwie końcówki może by pozbyć się ostatniego tłumika w moim avancie B7 2.0 tdi i wspawać prostą przelotówe, z łądnymi końcówkami. Tylko jaki bedzie tego efekt, czy nie bedzie auto głośne jak rakieta mi na tym nie zależy wcale, a wręcz chciałbym zeby było ciche !

czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloz sobie wydech z BRD. Ma tylko DPF i 2 koncowe tlumniki. Ty masz DPF czy zwykly katalizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyciac? Tlumniki tylnie? To bedziesz mial huk niesamowity. Moze w miescie bedzie fajnie, dla niektorych, ale na dluzsza trase glowa ci peknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem zeby wywalić ostatni tłumik i zrobić tylko takie proste rury o tej samej srednicy co tlumik + zakonczone koncówką - ale właśnie chodzi o to ze dużo jeżdze po autostradach i ... chce miec ciche auto [br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 23:24_________________________________________________moze taki kupić ? http://motoallegro.pl/wydech-tlumik-koncowy-audi-a4-8e0-b7-3-0-tdi-i1399839281.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z tej aukcji jest taki sam jak ja mam. Całkiem kulturalnie chodzi. Jak nie masz DPF to masz kat - a. U mnie nie był głośny nawet jak miałem DPF wywalony. Tylko jak miał regenerację to był głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie mi zależy zeby nie było za głośno, może kiedys w wieku 20 lat bym chciał tak buczeć ale teraz starość :), te foteczki sa całkiem niezłe, musze podjechać do ziomków na warsztat i coś pokminić - dokładkę już mam na dwa wydechy :) trzeba zrobić krok dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak malo kto rzeźbi takie coś, ale może pokusze się o zbudowanie takiego tłumika i w razie wu go zdejme jak bedzie ... pierdziawa chciałbym lekki pomruk miec ale lekki nie ze pół dzielnicy pobudze rano, gdybym dysponował ferrarii to co innego nie spali by nigdy :), mam dwa rozwiazania : rzezba w tłumiku standard na 2 koncówki bądz jak już wspomniałem próba budowy nowego przelotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinając tylko końcowy głośność się praktycznie nie zmieni - zapytaj Magika

totalna bzdura :gwizdanie: tylko sposluchaj :polew: :polew: :polew:

Kolego to jest benzin chłopaki o dieslach piszą i pytają. BTW koledze ostatnio w starej golfinie 1Z urwał się wieszak i zgubił końcowy i nie było zbytniej różnicy tak do 3tyś obrotów powyżej faktycznie głośniej się robiło ale tragedii nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinając tylko końcowy głośność się praktycznie nie zmieni - zapytaj Magika

totalna bzdura :gwizdanie: tylko sposluchaj :polew: :polew: :polew:

Kolego to jest benzin chłopaki o dieslach piszą i pytają. BTW koledze ostatnio w starej golfinie 1Z urwał się wieszak i zgubił końcowy i nie było zbytniej różnicy tak do 3tyś obrotów powyżej faktycznie głośniej się robiło ale tragedii nie było.

aaa no to :mysli:

masz TDi :wink4:

szkoda, ze gosc nie chce przygazowac 4000-6000rpm :polew:

Najlepiej jak kolega sie sam przekona i zamontuje... tym bardziej, ze to kosztuje grosze w porownaniu do dobrego firmowego ukladu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za porady i wogole wszystko, po spotkaniu z człowiekiem który projektuje wydech doszedłem do wniosku nie bede rzeźbił w swoim audi na siłe tłumika na dwa kominy jak inni w golfach, zostaje seria ... przykro mi przekonali mnie iż nie ma to sensu ...

pozdro mam na zbyciu dyfuzor na dwa kominy do B7 sedana i avanta pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szkoda rzeźby w takim aucie, albo lepiej zainwestować w jakis dobry tłumik, bo przerabianie nie ma sensu, spawac omijac, całe podwosie jest zamkniete owiewkami, jak to zdejme bedzie zawalone błotem, sztukowanie jest bez sensu bo ... to nic nie da - mozna kombonowac z tłumikami od 3,0 tdi ale ... gra nie warta świeczki przynajmniej dla mnie, zainwestuję w zawias i może jakieś ksenie albo ... sma nie wiem co zrobic ciekaweog ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinając tylko końcowy głośność się praktycznie nie zmieni - zapytaj Magika

totalna bzdura :gwizdanie: tylko sposluchaj :polew: :polew: :polew:

totalna bzdura..no cóż...a propos podoba ci się takie pierdzenie ??

nie poddawaj się - 2 rurki naprawdę da się zrobić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...