Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Pompka paliwa


dominikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , audi a4 model b5 rocznik 1995 silnik 1.6 ADP 101km , mam chyba uszkodzoną pompkę paliwa , odkręciłem osłone ta która znajduje si w bagażniku do pompki wchodzi kostka są tam 4 kable ,który w kabli jet odpowiedzialny za zasilanie tej pompki ?Przekaźniki cykają. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest czerwony a napewno jest to on jest odpowiedzialny . Daj sobie zaplon nie zalanczaj nic w aucie i zobaczy czy brzeczy pompka tzn bedziesz slyszal.Jeseli nie mozesz miec spalona albo sie zatarla od malej ilosci benzyny w zbiorniku.Najpierw Zanim sie za to zabierzesz to posprawdzaj bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W adp pompka zaczyna pracować w momencie rozruchu, a nie po przekręceniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie bede sie klucil jezeli tak jest to jest nie odpowiem w 100% bo nie mialem ani nie widzialem silnika 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja już jestem głupi ,auto nie ma haka z przodu ,nie widać żadnej zaślepki ?Po podaniu zasilania pompki i tak nie słychać ,chcieliśmy wyjąć tą pompke odkreciliśmy ten plastik jak pokrywe od słoika, sa tam zatrzaski 6 bodajrze i wydaje nam się ze zeby to wyjąc to potrzeba jakiegoś specjalnego klucza ,jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ją sprawdzić, to odkręć tylko wężyk od zasilania /jest obok pokrywy od słoika :polew:/, podłóż sobie jakąś szmatke a ktoś niech ci spróbuje uruchomić auto.

Jak poleci benzin to pompka sprawna, i nie potrzeby jej wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporałem się z tym , wymontowałem pompkę i potraktowałem ją prostownikiem ,pompka załączyła się ,po ponownym zamontowaniu auto odpaliło od pierwszego strzała ! Pompkę zamówiłem nową bo myślę że to pierwszy pretekst żeby ją wymienić i żeby auto znowu nie stanęło... dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...