Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Tv 32 ? LED czy LCD / Sony czy Samsung ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosilbym ogarnietych w temacie o doradzenie w wyborze telewizora

potrzebny mi tv 32cale FULL HD o odswierzaniu min 100hz

myslalem o samsungu le32c650 ( klasyczny lcd ) lub sonym kdl-32ex500 ( tez klasyczny lcd )

i tutaj pytanie

czy moze warto doplacic do samsunga ue32c6000 ( na led`ach krawedziowych jak wiekszosc ) .... lub do sony`ego KDL-32EX710

jak wiadomo modele w tym przedziale cenowym nie beda mialy podsiwetlenia full led a jednie podswietlenie krawedziowe ledami zamiast jarzeniowek co podobno wcale nie poprawia ostrosci ani jakosci obrazu.

i tu ptaynie do was ktory model byscie wybrali i dlaczego ? czy warto doplacic pare stwoek zeby miec te ledy czy nie ? dodam ze nie robi mi roznicy pare cm w grubosci tv.

1. LCD czy LED ?

2. Samsung czy SONY ?

LED samsung ue32c6000

LCD samsung le32c650

LED Sony KDL-32ex710

LCD Sony KDL-32ex500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ograniam temat bo pracuje w mix electronix :hi:

Jeśli chodzi o lcd a led to róznicy w jakości obrazu zbytnio nie będzie, generalnie chodzi o to że w ledowym tv lepiej widać czarny odcień a to dlatego że ledy gasną gdy jest pokazywany jest czarny, a w lcd jarzeniówka nigdy do końca nie wygasa.

No i faktycznie szukaj 100hz - mniej nie ma sensu.

A ja osobiście bym wybrał soniacza z tych dwóch co podałeś. Wysoki model, a co sony to nie samsung :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche i podobno w ledowych samsungach serii 6000 wystepuje efekt cloudingu.... wiesz cos o tym ?

( http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1774750-0.html ) tu jest ceikawy temat tylko ze o 40calach i tylko samsungach...

szymongt

wybralbys soniacza led czy lcd ?

bo pokazalem 4 telewizory ( 2 soniacze i 2 samsungi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś ja bym wybrał LED sony 710, lub samsunga ue32c6500 którego nie podałeś- też świetny.

Ale pomyślał bym też nad sharpem LC-32LE320E-BK. Podoba mi sie obraz na tych telewizorach, wydaje mi sie że jest żywszy niż wszędzie indziej. :good:

http://www.mixelectronics.pl/sharp-lc-32le320e-bk,39021

W ledach raczej nie występuje clouding, przynajmniej ja sie nie spotkałem i nie słyszałem. W lcd może wyleźć po jakimś czasie, i to raczej w sony było spotykane, chociaż w samsungu też słyszałem pare razy, ale to w starszych modelach.

Wszystko zależy czego oczekujesz od telewizora. Porównaj sobie te 3, poczytaj opinie i coś sobie wybierzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sharpie tez mi kolega mowil ktory ogarnia temat telewizorw ze jesli mam wybierac to pomiedzy sony / samsungiem a sharpem...

pojde niedlugo do media marktu porownac obraz na wszystkich telewziorach i moze sie na cos zdecyduje.

zobaczymy moze ktos jeszcze cos tutaj doradzi ?

a co do cloudingu w led`ach to pisze o tym w tym linku na elektroda.pl ktory dalem ciut wyzej

szymongt dzieki za pomoc :hi: wezme tego sharpa tez pod uwage jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ograniam temat bo pracuje w mix electronix :hi:

[...]

A ja osobiście bym wybrał soniacza z tych dwóch co podałeś. Wysoki model, a co sony to nie samsung :evil:

Szymon, ja nie wiem co Ty robisz w tym sklepie z elektroniką. Pracujesz jako ochroniarz? :)

O konsorcjum S-LCD słyszałeś może?

Odsyłam do lektury http://en.wikipedia.org/wiki/S-LCD

Od mniej więcej 6 lat Sony z Samsungiem produkują te same ekrany we wspólnych fabrykach.

W ej chwili produkty tych firm odróżnia tylko obudowa i marketing.

Szkoda, że takich właśnie mamy "specjalistów" w sklepach z elektroniką :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na szkoleniach takich ciekawostek nam nie mówią . :embarrassed:

Właściwie wiele rzeczy które wiem odkąd tam pracuje wiem bo byłem ciekawy i sobie w internecie znalazłem.

Wiesz jak jest w takich sklepach, naszym zadaniem jest sprzedać - jak czegoś nie wiemy to ściemniać. Taka prawda.

Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym co sie dzieje w Media Markcie albo saturnie. :wallbash: To też jest jedna firma - tzn metro group.

I szczerze powiedziawszy nie wiedziałem o tym, domyślałem sie że samsung i LG to prawie to samo w innej obudowie, ale że sony - nie podejrzewałem.

Ale za to wiem że Sharp ma swoje ekrany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Szymon, wyrobisz się. Mam nadzieje, że nie naciągasz ludzi na LCD/LEDy przekonując ich jak dużo zaoszczędzą na rachunkach elektrycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik a jaka jest rzeczywista oszczednosc ? blska zeru ? ( chodzi mi o LED wzgledem LCD )

i pytanie ... ktory z tych telewizorow ty bys wybral ? wg ciebie warto doplacac do leda ktorego z tych ktore wymienilem ?

Ja nie wybrałbym żadnego bo od zawsze jestem wierny ekranom plazmowym.

Co do "oszczędności" energii pomiędzy dzisiejszymi ekranami (plazma,/LCD/LED) to oczywiście są do zaobserwowania ale w ujęciu miesięcznym nie będzie to więcej niż koszt małej kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...