Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odłączenie pompy paliwowej w LPG


vietato

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem tak kiedyś zrobione że po przełączeniu na LPG pompa się wyłączała a jak wyłączyłem LPG to automatycznie przełączał na benzynę.Montował mi to gość w Krakowie i nie było z tym problemów.Ale niema jak TDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest dziad i jeździ na gazie bez benzyny w baku to mu się pompa zaciera i topi. Ile razy można powtarzać, że pompa jest przystosowana do ciągłej pracy, o ile tylko w baku jest paliwo które ją smaruje i chłodzi :wallbash:

Prawda, nie jakaś tam głęboka rezerwa, tylko przynajmniej 1/4 zbiornika, po prostu niski poziom paliwa zabija pompę. A odłączanie pompy :mysli: ... każdy robi jak uważa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję kotlecika :gwizdanie:

Padła mi ostatnio pompa paliwa, założyłem jakiś zamiennik i nie chcąc wracać do tematu postanowiłem dać jej odpocząć podczas jazdy

na gazie. Przeciąłem zielonożółty przewód zasilający pompę i przepuściłem go przez przekaźnik, którego cewka zasilana jest z elektrozaworu w butli. Wrażenia:

1 - przy przełączaniu się z benz. na gaz jest monent zmulenia, zanim gaz dotrze do silnika ( przydałaby się mała zwłoka w wył. pompy )

2 - przy przełączeniu z gazu na benz. ( gdy kończy się gaz ) nie ma zwłoki :good:

Może ktoś mi podpowie jak zrobić, żeby pompa pracowała jeszcze chwilę po przełączeniu na gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...