Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z ogrzewaniem


loli-77

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Mam pytanie odnośnie mojego a4 1.9 tdi avant 98 r. Mam problem z ogrzewaniem. Termostat wymieniony, leci lekko ciepłe powietrze. Gdy zwiększam moc nawiewu leci już chłodniejsze. Odpowietrzałem przez wąż powrotny od nagrzewnicy troszkę pomogło. Czy płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym ma być cały czas zimny? Wąż górny idący od chłodnicy jest dobrze ciepły lecz ten dolny od chłodnicy zimny, chłodnica zimna, wiatrak chodzi cały czas. Temperatura na liczniku trzyma 90. Króćce od nagrzewnicy dobrze ciepłe. A przy większych obrotach cieplejsze powietrze leci z nawiewu. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może któraś klapka od ciepłego powietrza się nie otwiera albo otwiera się słabo i nie daje ciepłego nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz przebiegu na szafie? Ja mam webasto w aucie założone było niedługo po kupnie auta (samochod z 96 roku) i po przebiegu 330tys nagrzewnica była tak zakamienioina że wogole nie przepływała przez nią woda(jak ją wymotowałem to ważyła dobre 2kg a nowej nie czuć w ręce wogole jak siętrzyma). Nowa nagrzewnica to koszt 60 - 150zł zależy od producenta ale wymiana... o stary... wspolczuje walczyłem z tym w zeszłym roku. 2 dni w garażu z życia wyjęte... Przy temp -20 na dworzu ruszałem autem a po przejechaniu 12 km w środu dalej panował " - " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak u mnie było czyszczenie nagrzewki i nic, wymieniony terostat i nic, wymiana nagrzewki i dalej nic, wkońcu po 2 tyg walki po pracy i rozbebeszeniu "połowy" auta, wywalone wszystkie węże od chłodzenia i poobczyszczane, założone nowe obejmy i nowy czujnik temp cieczy i piekiełko w aucie. Jak patrze na takie tematy to odrazu współczuje. Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był podłączony pod komputer i nie wykazało błędów,powiedzieli że klapy się otwierają, a przejechane ma 310000 km może rzeczywiście ta nagrzewnica. A powiedzcie mi ile kosztuje robocizna za wymiane nagrzewnicy? Węże od nagrzewnicy raczej gorące, no nie parzą. Dlatego też sie zastanawiam bo jakby była zapchana to węże by były raczej chłodne, czy też ciepłe lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszałem od innych to w granicach 200-400 zł, ale raczej ta górna granica, chyba ze masz znajomego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt za mniej niż 350 zł napewno CI się za to nie weźmie a zdarzają się tacy co i 550 a nawet 600 chcieli by za tę czynność zainkasować. Trzeba wywalić całą konsole środkową kierownice przełączniki zespolone, schowek, zegary, poduszki, dosłownie wszystko co widzisz we wnętrzu auta siedząc normalnie na siedzeniu kierowcy. Na króćcach od nagrzewnicy jak zsuniesz węże masz strzałki ktorą rurką woda wchodzi a którą wypływa. Jak masz garaż, ogrod lub coś w tym stylu pod domem to zdejmij weże z nagrzewnicy weż 1 metr weża ogrodowego założ na ten krociec ktorym teoretycznie woda powinna wchodzić do nagrzewnicy, a na ten ktorym powinna wypływać podłącz weżem ciśnienie z jakiegoś kranu z ogrodu i sproboj pare minut przepłukać nagrzewnice w kierunku odwrotnym do tego co normalnie leci przez nią woda. Może chociaż troche Ci to pomoże dotrwać do końca zimy albo ułatwi dotrwanie do sprzedaży auta jeżeli np coś takiego masz w planie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wymiana nagrzewnicy w moim przypadku 8h koszt 55zł a ciepełko nie do ocenienia starą nagrzewnice otworzyłem i zaleje ją czymś do odkamieniania czajników i zobaczymy ile wytrzyma i czy można płukać na przyszłość będzie jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wymiana nagrzewnicy w moim przypadku 8h koszt 55zł a ciepełko nie do ocenienia

mnie tez wymiana zajęła 8h a nowa nagrzewnica z FEBI 65zł a wszystko sam robiłem tylko brat mi pomógł przy samym zdjęciu i założeniu konsoli :) bo to lepiej we dwóch robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...