Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Twardy pedał chamulca powyrzej 100 km/h


maniekxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem polega na tym, że wszystko działa dobrze do około 100 km/h po przekroczeniu tej prędkości pedał robi sie twardy (nie zawsze) i trzeba większej siły żeby zaczął hamować. Sprawdziłem wszystkie przewody wymieniłem pompę vacuum, płyn hamulcowy (nie pomogło). Czy powodem może być woda w serwie? Dodam jeszcze, że to wszystko zaczęło sie dziać po wymianie klocków z tyłu czy takie zachowanie może być spowodowane zła wymianą klocków tzn ,że niejestem pewien że ten kto je wymieniał wiedział o tym ze tłoczki sie wkręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a i błąd ort w tytule jest tak nawiasem)

Nawet dwa. :wallbash:

szkoda ze tylko tyle masz do powiedzenia

Byłem u mechanika Vag nic nie mówi na ten temat. Mechanik twierdzi że sie serwo kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w serwie jest jakaś mała dziurka jak hamuje z 60 km/h nie potrzebuje dużej siły żeby sie zatrzymać a jak z ponad 100 trzeba trochę depnąć. Dziś jadąc 60 km/h nacisnąłem pedał ile sił (awaryjne hamowanie) nie zawsze ale tez sie robi twardy i później jest ok abs i stoimy. Tak jakby na początku hamowania brakowało mu podciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wymieniłem na używaną myślicie że była by trafiona?? w poprzednim aucie podobno działała.

Będąc u mechanika mówiłem mu że pompa jest wymieniona on stwierdził że "jak by pompa była do d*p.. to by moc tracił".

[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 17:54_________________________________________________Czy to możliwe że podciśnienia starcza na "silnik" a na hamulce już nie podobny temat http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=179295.0

Postaram sie to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wymieniłem na używaną myślicie że była by trafiona?? w poprzednim aucie podobno działała.

Będąc u mechanika mówiłem mu że pompa jest wymieniona on stwierdził że "jak by pompa była do d*p.. to by moc tracił".

a co vacum ma do mocy hm ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wymieniłem na używaną myślicie że była by trafiona?? w poprzednim aucie podobno działała.

Będąc u mechanika mówiłem mu że pompa jest wymieniona on stwierdził że "jak by pompa była do d*p.. to by moc tracił".

a co vacum ma do mocy hm ?????

ja sie nie znam i może jestem w błędzie a czy ten zawór przy ścianie grodziowej od niego idzie przewód do serwa i jeszcze jakiś mały przewodzik[br]Dopisany: 19 Styczeń 2011, 18:29_________________________________________________przyszło lato poblem znikł (nawet zapomniałem że o tym pisałem :) ) zobaczymy co będzie tej zimy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...