Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?


mroku007

Rekomendowane odpowiedzi

podskocz na stacje na floriana szarego, tam poproś o sprawdzenie. Są naprawdę konkretni.

Właśnie na floriana szarego byłem drugim razem. Suma sumarum padło na wymianę amorka.

Wizyta w sklepie, kupno dodatkowego amorka(musiałem KYB), wymiana w warsztacie, sprawdzenie na trzepakach i.....

obie strony po ok65-75% :)

Więc wróciłem do sklepu, złożyłem reklamacje na amorek wraz z żądaniem zwrotu kosztów wymiany i sprawdzenia.

Dzień później odbieram telefon, dzwoni szef sklepu "Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie" :)

Kolejna wizyta w sklepie i zwrot kasy za wszystko:)

Pozdrowienia dla KYB :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylne sprężyny na KBY ,gdyż prawa miała uszczerbek na ostatnim zwoju, co było powodem cięcia opon na tyle.Mam nadzieje , że po wymianie sprężyn będzie OK. tzn. zniknie cięci opon. Co do komfortu sprężyny KBY

OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w sferze zmiany amorkow i sie zastanawiam miedzy kyb a bilstein jest roznica 50 zl miedzy jednymi a drugimi. pozostaje dylemat. do golfa mialem zalozone kyb na seryjnym zawieszeniu i wydawalo mi sie ze sa strasznie sztywne... a podsumowujac audi kupilem lekko obnizone nie ma seryjnych springow jest troche nizej ale nie wiem o ile w kazdym razie springi sa koloru zoltego i sie zastanawiam czy podejda zwykle amorki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z was mial amor sachs'a sportowy + sprezyny sportowe (obnizenie tak -40) jak to sie sprawowało, itp?

planuje obnizyc przod auta troszke mam teraz ori amor +sprezyny sportowe ale jeszcze chce znizyc z 1,5cm jakie amory polecacie?

mysle nad sachs, bilstein b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam i w koncu dalej niewiem jakie najlepsze amorki do 1be dokładnie a4 b5 numer kat tylko KYB i ani Bilsteina ani Sachsa nie ma ???

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

a co powiecie na to do sprężyn z 1be Amortyzatory Sportowe AUDI A4 B5 95-00 od MTS (2338847847) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześledziłem temat i jedni polecaja blistein drudzy KYB pogadam w sklepie i przemyśle. Ale jakie sprezyny wybrac bo tych amorkow zeby auto sie pewnie prowadzilo w zakretach i nie bylo tak wysokie jak 1BA bo to porażka. Eibachy -30mm będą spoko ? jak ktoś ogarnia jaki nr katalogowy do mojej lalki to mogł bym prosić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wątek byłego mojego samochodu:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-aeb-niunia-;-176318/

Gdzieś w połowie masz fotki jak wyglądała na springach Eibach Pro Kit -30mm i amorkach Bilstein B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle nie kayaba. wymieniłem 4 i po 2 miesiącach wali w samochodzie jak przed wymianą albo może i gorzej. 2 amory z tyłu i 1 z przodu nadają się na śmietnik. Nigdy więcej w życiu nie kupię nic z napisem KYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie kupiłeś ta kayabe ale ja nigdy nikomu tego nie reklamowałem bo to najlepsze amortyzatory na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie kupiłeś ta kayabe ale ja nigdy nikomu tego nie reklamowałem bo to najlepsze amortyzatory na rynku.

Teraz to trochę przesadziłeś :decayed:

Ogólnie nie są złe ale umówmy się że to dolna półka jeśli chodzi o amorki :wink: a kolega z postu wyżej to chyba miał pecha :kwasny:

Jeszcze została sprawa komfortu, część z nas będzie stawiała na to a część na prowadzenie, wszystko zależy od oczekiwań :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kyb to dolna polka to po choinke je kupowac za 600-700zl komplet 343271/341904 jak mozna kupic firmy krzak po 80-90zl sztuka

ja bylem ogolnie z nich zadowolony.... chociaz 1ba jest jak dla mnie za miękkim zawiasem.... po 30tys zastapilem je gwintem weiteca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te lepsze są po 500-700zł za 1szt. :wink: ale tak jak napisałem, to wcale nie są złe amorki, a chińska to dobra ino porcelana :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie kupiłeś ta kayabe ale ja nigdy nikomu tego nie reklamowałem bo to najlepsze amortyzatory na rynku.

ale umówmy się że to dolna półka jeśli chodzi o amorki

To co jest tą górna puką? Rumuńskie bilsteiny wylewające się i pontonowe sachsy czy może chińskie monroe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie które wymieniłeś to ta sama półka ale nie będziemy tu robić OT, każdy ma inne oczekiwania i inny portfel.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem już dokładnie nie pamiętam koło 600zł za komplet do golfa4. Kupowałem od kolegi od nas z forum .. Z taką jakąś zwierzęcą ksywą... Nie ważne od kogo nie mam do niego żalu bo to nie były moje pierwsze zakupy u niego i zawsze wszystko było ok ale amory KYB to G****!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku chodzi o to ze chce dobra zawieche zeby za kilkanascie tys tego nie wymieniac bo za ta kase wole sobie walnac dobry wirus i jakies mody w koncu. a ja 15 tys robie w 3-4 miechy. I nie odpuszczam za bardzo po nierownosciach dlatego chce troche mieksze zawieszenie od mojego gwintu zeby nie jadlo mi tak wachaczy ale zeby sie b dobrze prowadzilo auto. Ale jak widze po zdj tomaszastn to na -30mm to nie tak nisko u mnie jest nizej jeszcze z 1 cm ale pierwszy miesiac uczylem sie jezdzic na tym zawieszeniu :D

Ale sprężyny eibach sa spoko czy tez mieszane uczucia macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku chodzi o to ze chce dobra zawieche zeby za kilkanascie tys tego nie wymieniac bo za ta kase wole sobie walnac dobry wirus i jakies mody w koncu. a ja 15 tys robie w 3-4 miechy. I nie odpuszczam za bardzo po nierownosciach dlatego chce troche mieksze zawieszenie od mojego gwintu zeby nie jadlo mi tak wachaczy ale zeby sie b dobrze prowadzilo auto. Ale jak widze po zdj tomaszastn to na -30mm to nie tak nisko u mnie jest nizej jeszcze z 1 cm ale pierwszy miesiac uczylem sie jezdzic na tym zawieszeniu :D

Ale sprężyny eibach sa spoko czy tez mieszane uczucia macie ?

Ja miałem nówki amorki Bilsteina B4 dedykowane do sprężyn zarówno 1BA jak i 1BE i powiem Ci tak że jakbym miał typowo do sportowego zawiasu, przynajmniej B6 to siadłby niżej. Jeśli natomiast chodzi o sprężyny to ja miałem model Pro Kit, progresywne -30mm i powiem Ci że były genialne. Z racji tego że jeździłem z dzieciakami i żoną i auto służyło nie tylko do zabawy ale również na co dzień więc chciałem zachować resztki komfortu. Okazało się że jeśli się jeździ po delikatnych nierównościach to sprawowały się jak standardowe 1BA ale jeśli chodzi o pokonywanie zakrętów i przewożenie cięższych rzeczy w bagażniku to wspaniale się usztywniały. Ja byłem zachwycony, to jest moje zdanie i jak już wcześniej napisałem to każdy oczekuje czegoś innego. U mnie trafiły na 1000% w moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...