Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] problem z temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, wszystkich serdecznie mam a4 od 1.5 roku a dopiero teraz trafiłem na to forum, mam powazny problem od dwóch dni gotuje mi się auto,opisze po koleji , od zawsze temperatua na wskaznikach dochodziła do 90 stopni i stawała nawet jak stałem 3 godziny w koru nigdy wskaznik nie wychylił sie poza 90 , dwa dni temu podjechałem pod dom i zobaczyłem ze temp. wzrosła ponad 100 stopni , zgasiłem silnik i otworzyłem maskę w pojeniku na płyn do chłodnicy mocno buzowało, zostawiłem auto do ostygniecia , na drugi dzien rano sprawdziłem poziom płynu , był mniejszy od minimum , dolałem 1 l samego koncentratu, pojezdziłem chwile i temp znowu zaczeła rozsać ponad 100 stopni i teraz jest tak cąły czas , góry wąz gumowy wychodzący z zbiornika na płyn jest goraćy dolny ten grubszy lekko ciepły lub zimny, co jest grane ? zesputy termostat czy moze zapowietrzony układ albo zapchany, prosże i jakieś rady od czego zaczać usuwanie tej usteri , z góry dziekuje i pozdrawiam

[br]Dopisany: 12 Listopad 2007, 17:36 _________________________________________________dodam moze jeszcze ze pomimo tego zę temp skoczyła do 110 c-115c , p[o zgaszeniu silnika jak podniosłem maskę silkia w zbiorniku buzował goracy płyn z chłodicy a zaden wiatrak nie chodził , wydaje mi się to nienormalne

Opublikowano

Jak na mój gust termostacik....ale na pewno nic poważnego. Ale nie smigaj tak tylko koniecznie do lekarza,,,,,

Opublikowano
  • Autor

termostat kupiony,schemat wymiany sciagniety z tego forum ,dzisiaj po pracy bede działał,zobaczymy czy to cos pomoze

Opublikowano

witam, wszystkich serdecznie mam a4 od 1.5 roku a dopiero teraz trafiłem na to forum, mam powazny problem od dwóch dni gotuje mi się auto,opisze po koleji , od zawsze temperatua na wskaznikach dochodziła do 90 stopni i stawała nawet jak stałem 3 godziny w koru nigdy wskaznik nie wychylił sie poza 90 , dwa dni temu podjechałem pod dom i zobaczyłem ze temp. wzrosła ponad 100 stopni , zgasiłem silnik i otworzyłem maskę w pojeniku na płyn do chłodnicy mocno buzowało, zostawiłem auto do ostygniecia , na drugi dzien rano sprawdziłem poziom płynu , był mniejszy od minimum , dolałem 1 l samego koncentratu, pojezdziłem chwile i temp znowu zaczeła rozsać ponad 100 stopni i teraz jest tak cąły czas , góry wąz gumowy wychodzący z zbiornika na płyn jest goraćy dolny ten grubszy lekko ciepły lub zimny, co jest grane ? zesputy termostat czy moze zapowietrzony układ albo zapchany, prosże i jakieś rady od czego zaczać usuwanie tej usteri , z góry dziekuje i pozdrawiam

[br]Dopisany: 12 Listopad 2007, 17:36 _________________________________________________dodam moze jeszcze ze pomimo tego zę temp skoczyła do 110 c-115c , p[o zgaszeniu silnika jak podniosłem maskę silkia w zbiorniku buzował goracy płyn z chłodicy a zaden wiatrak nie chodził , wydaje mi się to nienormalne

JAk zgasisz silnik to watrak nie bedzie chodzic ;/ Sprawdz sprzeglo visco..czy kreci ci tak jak powinno.

Opublikowano

termostat zablokowany ;), daj znać co było

Opublikowano
  • Autor

:wallbash:MASSAKRA jestem załamany , własnie skonczyłem wymieniać termostat, namorodwałem się ze 3 godziny w kanale, wyczysciłem zbiornik z osadu, cąły układ przepłukałem wodą pod cisnieniem , zalałem nowym płynem G12+, odpowietrzyłem wszystko zrobiłem według zalecen i schematów odnalezionych na serwisie , pomimo tego dalej jest zle , temperatura przekracza 90 C i rosnie sobie dalej , sprawdzałem na klimatroniku jak na zegarach było na 90 na klimatroniku było 105 i rosło , co jest , brak mi już sił ,

czy to normalne ze przy właczonym silniku i temp 110-112 c działą tylko jeden wiatrak drugi jestcały czas martwy?

kolejan sprawawziołem wymieniony termostat do domu wrzuciłem do garnka i gotowałem i on ładnie się otwiera ,a było podejrzewany o to ze nie działa

co jest z ta teperatura ?

prosze o jakieś rady ,bo już jestem u kresu wytrzymałosci :)

=

Opublikowano

może gdzieś plyn nie ma przepływu.coś jest zapchane.może trzeba by cały układ przeczyścić,jak na moje oko. :chytry:

Opublikowano

Albo visco albo czujnik temp. Pisalem juz zebys sprawdzil jak chodzi - jak mu przygazujesz na postoju to wiatrak powinien chodzic rowno z obrotami

Opublikowano
  • Autor

sprawdzę dzisiaj to co mowisz ale jestm bliski tego ze coś jest zapchane gdziesz i musze najpierw przeczyscić cąly układ a pozniej sprawdzac reszte rzeczy jak nie pomoże

Opublikowano

a nie są to przypadkiem błedne wskazania ??

bo przy temteraturze 110 stopni to byś już raczej wody nie miał :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie chce cie martwić, ale moze byc uszczelka pod głowicą, albo pęknieta głowica

Opublikowano

Moim zdaniem jest, to uszczelka pod głowicą :confused4:

Opublikowano
  • Autor

i nikt nie trafił, auto naprawione,zepsuta byla pompa wody,

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.