Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Interfejs na transoptorach, bez MAX232


waveraider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

nie znalazłem nigdzie na forum problemu z jakim ja się spotkałem :) jako 'nowy' postanowiłęm też sie pobawić Vagiem, ale z tą róznicą, że interfejs zrobiłem sobie sam, na transoptorach. Strona PC jest na RS232, ale korzystam z laptopa, więc skorzystąłem z przejściówki RS232 na USB (widziałem że większość z was nie poleca takiej metody, i zgodzę sie z tym, ze tanie przejśćiówki nie chcą działać, ja jednak skorzystałem z takiej, która jednak działa z zaawansowanym sprzętem pomiarowym -> więc musi być dobra!!). WIęc strona interfejsu od strony PC jest w porządku, test diodowy jest OK. podłączam do samochodu ODB2, dioda sygnalizująca zasilanie działa, i dioda wykrywająca linię K też działa. Robię kolejny tes diodowy, mrugają na zmianę i razem, wszystko OK, międzyczasie dioda linii K też mruga. Robię test interfejsu i tu jest problem, bo go nie wykrywa, wszystko pozatym jest OK :/

Pytanie moje jest takie ? czy to moze być problem z linią K ? przeczytałem gdzieś że ta linia przechodzi przez licznik, ktróy może blokować transfer ?

Kolejne: czy moze jednak coś nie tak z tym interfejsem ? wydaje się być poprawny elektronicznie, symulacja sygnału na linii K uwidacznia się mrugającą diodą od linii K ?

Jeśli wszystko byłoby w miarę dobrze, czy ktoś wie, którą wersję VAGa powinienem użyć ? testy przeprowadzałem chyba na którejś z wersji 6 coś tam ...

Jeśli nic nie wykombinuję i Wy też :) to jestem już w trakcie robienia kolejnego interfejsu, tym razem na MAX232 :) zobaczymy jak to wyjdzie :]

Pozdro, Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 6 jest pod inny kabelek niż zapewne sobie zrobiłeś.... Czyli zrób tak jak napisał Sprinter ;)

Możesz próbować z wersjami 3 i 4 (potem już trzeba inny interface)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować z wersjami 3 i 4 (potem już trzeba inny interface)

Na wersji 4 nie może. Tylko 3.x i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. dzieki chłopaki, ale dajcie mi kilka dni, bo nie mam jak eksperymentowac na bierząco.

Juz w drodze jest interfejs na MAXie :) wiec pewnie bede miał kolejne pytania.

Pozdrawiam, Lookas[br]Dopisany: 13 Listopad 2007, 20:57 _________________________________________________Witam ponownie :)

Mieliscie totalna racje :) wyprobowalem software ver 3.x i zadzialalo bez problemow :dance: Dzieki bardzo !!

Mimo wszystko skoncze interfejs na MAXie :) i zobaczymy wtedy.

Teraz tylko musze rozwiazac problem z moja bateria w laptopie :rant:

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki. A z logami to pozniej :)

Lookas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...