Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Falowanie obrotów na biegu jałowym i...


kam1l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, gdy silnik trochę pochodzi, trochę podkręcę na wyższe obroty, przy hamowaniu obroty falują.. nie raz tak do 100-200 obrotów, a nie raz tak 500-700... już parę razy zdarzyło się że samochód zgasł... Auto ma instalację gazową (sekwencja). Przeczytałem na internecie, że może to być wina przepustnicy, która należy przeczyścić... Zrobiłem już dużo ponad 10 tyś km i nie wiem kiedy były wymieniane świece, muszę poszukać w książce serwisowej. Auto ma aktualnie 160k przebiegu.

Druga sprawa to czujnik ciśnienia oleju sie zepsuł i zaczął cieknąć olej przez niego.. po wymianie oleju czujnik został wymieniony na nowy.. wszystko było ok, ale po miesiącu po przekręceniu kluczyka po przebiegiem mruga mi OIL tak przez 2 minutki i później znika, żadne inne kontrolki się nie świecą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruga mi OIL tak przez 2 minutki i później znika, żadne inne kontrolki się nie świecą.

Mruga Ci pewnie inspekcja,informując,że powinieneś wymienić olej.Na to nie zwracaj uwagi tylko trzymaj się swoich terminów wymiany oleju. Tą inspekcję możesz wykasować za pomocą VAG'a pod którego przede wszystkim powinieneś się podpiąć z Twoimi objawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Co do falowania obrotów to było na forum ze sto razy ;)

To może być zasyfiona przepustnica, przepływka, nieszczelna odma i pewnie parę innych rzeczy.

Użyj szukajki a na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Co do OIL to tak jak napisał kolega cayenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na swoich platynowych przejechalem 95.000km i byly w dobrym stanie, az w koncu wymienilem. Swiece powinno sie wymieniac co 50.000 km to zalezy od producenta, jedne z lepszych swiec jest firma NGK tylko nie kupuj byle jakich musza byc pod twoje auto zeby dobrze działały musza miec odpowiednia ciepłote. Jezeli jezdzisz na benzynie to co 50.000 km a jak na gazie to co 30.000 km no i oczywiscie przewody tez trzeba wymienic.

Do :audi::a4fan: byly fabrycznie montowane platynowe przynajmniej w moim modelu koszt to za caly komplet okolo 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...