Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJG] Błąd 17101/P0717 w tiproniku proszę o pomoc Audi B5 rocznik 1998


adamooz

Rekomendowane odpowiedzi

:) Mam Audi A4 (B5) rocznik 1998 2.4 i z tiptronikiem ostatnio po wymianie oleju wyskoczył mi błąd:

,,17101 - Czujnik prędkości wejsciowej skrzyni biegów brak sygnału ( G182 ) P 0717 35-10 sporadyczny,, spisałem to z waga

Auto normalnie chodzi do 3 biegu pużniej kontrolki się swięcą PRND432 wszystkie i wyskakuję ten bład i nie działa tryb tiptronic, ani kick down auto jedzie normalnie ale bez 5tego biegu. kiedy auto zgaszę i zapalę kontrolki palą się normalnie, i tak w kólko. Prosze o pomoc jestem z Wrocławia. Podam emaila: [email protected] prosze o pomoc. Ile może kosztować ten czujnik i gdzie go kupić pozdrawiam Adam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik w aso kupisz przed wymiana oleju w silniku czy skrzyni bylo ok? jesli w skrzyni czy zostal zalany wlasciwy olej i wymieniony filtr oleju w skrzyni?

jesli w silniku nie powinno miec wplywu chyba ze ktos przy wymianie naderwal wiazke kluczem albo czyms innym jak bym sprawdzil pod spodem auta czy nie ma zwarcia jakiegos kabla oderwanego lub tym podobne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem olej w tiptroniku zalałem ten esso atl 7 do Audi ( wlałem 8 litrów metodą grawitacyjną nie cisnieniową ) . Zmieniłem filtr oleju w skrzyni i miskę olejową, uszczelkę w misce. Auto było obite od spodu po wypadku wizualnie nie było oberwanych kabli, miska olejowa dostała od dołu ale płyta sterowania nie dostała. Ten błąd nie jest jednoznaczny 17101/P0717 cytuję:

Przyczyny usterki Możliwe ( możliwa przyczyna )

- W przewodzie łaczacym prowadzacym do podzespołu jest przerwa lub zwarcie z masa albo potencjałem plus

Dodatkowe rozpoznanie zawiera: ( to trzeba sprawdzić dodatkowo )

- Uszkodzony czujnik liczby obrotów wyjsciowych skrzyni biegów -G195-

- Uszkodzone ekranowanie czujnika liczby obrotów wyjsciowych skrzyni biegów -G195-

- Nieprawidłowy sygnał liczby obrotów silnika lub liczby obrotów skrzyni biegów

- Nieprawidłowy poziom płynu ATF

- Hamulce obracaja sie z poslizgiem albo zawór elektromagnetyczny jest uszkodzony

- Nieprawidłowy lub uszkodzony przekładnik momentu obrotowego

[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 23:51_________________________________________________Możecie podać orientacyjne ceny czujnika G182 ( czujnik prędkości wejsciowej )

G 195 ( czujnik obrotów wyjsciowych )

Gdzie to mozna kupić we Wrocławiu........ na jakiej ulicy dziękuję Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czujniki kupisz w kazym aso wpisz audi wroclaw i masz adres

koszt jakies 40 -50 euro za sztuke

ale podejrzewam po strzale zwalil sie sterownik skrzyni to niestetey czesty przypadek w tych modelach i koszty sa

nowy sterownik okolo 1200euro

jak sie uda dorwac w dobrym stanie za jakies 450euro to juz jest super !

a tu masz jeszcze jak i co gdzie jest na tym badziewiu zalozone

http://www.vwclub.bg/~dragocl/pdf/SSP/ssp385_d1.pdf

jednak wole manuale :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sterownik sprawdziłem jest dobry.....

Czujnik G182 predkości obrotowej silnika kosztuję 160zł tylko piszą aby sprawdzić styki....

Potrzebuję dobrego elektryka samochodowego aby to sprawdził we Wrocławiu.

Dostęp do tego czujnika jest przerąbany. Prosze o poradę i dziekuję za pomoc

Pozdrawiam Adam z Wrocławia......

[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 19:25_________________________________________________P.S. Dzwoniłem do Długołęki i tam mówia lekko 500zł za wymianę czujnika CZy to jest dobry warsztat....W Długołece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...