Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Prosze o ocenę zużycia paska rozrządu


wookash

Rekomendowane odpowiedzi

Zdj_cie465.jpg

Zdj_cie467.jpg

Zdj_cie466.jpg

Znam częstotliwość wymian rozrządu- spokojnie

Pytam tylko z ciekawości.

Czy szybko sie zdzireają napisy z paska ???

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś 10 kkm po wymianie były jeszcze widoczne. Później nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek się wymieni co ok.60 tyś a nie sprawdza a jeśli nie masz informacji kiedy był zmieniany tym bardziej wymień jeśli chcesz uniknąć kolizji silnika

a gdzie to wyczytałeś, że co 60 tys :cool1:

Zdj_cie465.jpg

Zdj_cie467.jpg

Znam częstotliwość wymian rozrządu- spokojnie

Pytam tylko z ciekawości.

Czy szybko sie zdzireają napisy z paska ???

Pozdro

wygląda na oko jeszcze bardzo dobrze...ale wiadomo nie ma co ryzykować :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek się wymieni co ok.60 tyś a nie sprawdza a jeśli nie masz informacji kiedy był zmieniany tym bardziej wymień jeśli chcesz uniknąć kolizji silnika

a dlaczego co 60 tys jak producent podaje ze na pasku spokojnie przejedziesz 100tys! moim zdaniem wymiana rozrządu co 60 tys to głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma przelatane 22 tys od ostatniej wymiany i napisy ciągle są tak jak były. Na moje to nie jest żadnym miernikiem zużycia paska.

Co do wymiany to ile ludzi tyle opini, jedni chcą wymieniać co 40 tys (juz tak słyszałem) inni co 60 tys a jeszcze inni co 100 albo i 120 tys.

Ja osobiście po 60 tys zaczne już myśleć o wymianie bo wole wydać 1000zł na wymianę rozrządu niż później szukać nowego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj_cie465.jpg

Zdj_cie467.jpg

Zdj_cie466.jpg

Znam częstotliwość wymian rozrządu- spokojnie

Pytam tylko z ciekawości.

Czy szybko sie zdzireają napisy z paska ???

Pozdro

ten pasek to org. z aso?

mam pasek z aso (tez dayco, on jest niby z teflonem :kox: ) i zauwazyłem ze napisy z niego sie zdzieraja (5otys i malo co mozna juz na nim przeczytac...

kupiony w aso, zalozony przez nich i 90 tys ma wytrzymac :naughty:[br]Dopisany: 19 Styczeń 2011, 19:42_________________________________________________

Pasek się wymieni co ok.60 tyś ...

szkoda ze nie wymieniasz jeszcze co 40 :cool1:

Moim zdaniem jesli pasek org. (aso) lub con.tech to te 80 tys musi wytrzymac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PD pasek jak widać strona zewnętrzna jest materiałowa a nie guma jak w sieczkarni starego typu i ten napis zawsze bedzie dobrze widoczny.

po napisie się nie ocenia stanu paska tylko po stronie roboczej(zębów) min pęknięcia oraz brązowy osad, szerokość paska- trzeba zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek ori z ASO wytrzyma około 120tys km ale rolki starczają na jakieś 80-90tys km i dlatego trzeba zmieniać komplet przed 90tys km.

U mnie napisy wytrzymały około 10tys km,ale nie jest to regułą i spokojnie niekiedy dłużej pozostną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PD pasek jak widać strona zewnętrzna jest materiałowa a nie guma jak w sieczkarni starego typu i ten napis zawsze bedzie dobrze widoczny.

po napisie się nie ocenia stanu paska tylko po stronie roboczej(zębów) min pęknięcia oraz brązowy osad, szerokość paska- trzeba zmierzyć.

tylko zeby ocenic dokladnie pasek po stronie roboczej musisz go sciagnac... a jak juz bedzie zdjety :gwizdanie:

z tym brazowym osadem to roznie bywa-pierwszy pasek ktory zostal wymieniony nie zostawiał takiego brazowego osadu, no moze troche bylo kuchu. Natomiast obecny juz zastawia taki brazowy osad.

Pasek ori z ASO wytrzyma około 120tys km ale rolki starczają na jakieś 80-90tys km i dlatego trzeba zmieniać komplet przed 90tys km. ...

Swiete słowa :naughty: ...niestety czesci mech. zawodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...